Originální název: Death in the Clouds

Československý spisovatel - 1991
ISBN: 80-202-0280-3

Československý spisovatel (1991) 80-202-0280-3 211

Román líčí vraždu francouzské ženy v letadle přímo před očima Hercula Poirota.

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

vladislaus
  2. 2. 2013, 13:00
Zjistil jsem, že z knih Christie jsem už asi vyrostl. Kniha mne nebavila ani jako oddychová četba. Pobavila mne akorát scéna ze soudní síně.
Venceslao90
  1. 8. 2016, 20:36
Klasická Agatha, nic víc, nic míň.. Omezený počet lidí v uzavřeném prostoru a jeden z nich je vrah. Tentokrát jsem se ale moc nebavil, s Poirotem jsem četl už lepší příběhy. Stránky jsem otáčel s lehkým nezaujetím.
moonchild
  14. 11. 2013, 14:21
Hercule Poirot cestuje letecky z Paříže do Londýna.V půli letu stevard zjistí,že jedna z pasažérek je mrtvá.Nehodu vyloučí vzápětí sám Poirot,když na podlaze najde foukací šipku.
Trina1
  17. 1. 2016, 16:32
Sice jsem si vraha tipla správně, ale přesto mě konečné rozuzlení (jako vždy u Agathy) překvapilo. Skvělá knížka, kterou jsem měla velmi rychle přečtenou.
delfinek
  7. 9. 2013, 13:34
Jedna z nejslabších zápletek paní Agathy.Od začátku čtenář ví,co Herkule přehlédl,což může být také účel :-)
Hercule Poirot cestuje letecky z Paříže do Londýna. Společně s dalšími deseti pasažéry sdílí kabinu letadla Prometheus a zdá se,že jeho pozorovatelským schopnostem jen tak něco neunikne,byť se neděje nic neobvyklého – až na nepříjemnost s vosou. Opak je však pravdou – v půli cesty steward zjistí,že jedna z cestujících je mrtvá. Nehodu vyloučí vzápětí sám Poirot,když na podlaze najde foukací šipku. Vražednou zbraň však policie objeví tam,kde by to nikdy nečekala – pod sedadlem slavného Belgičana! Poirotovi nezbývá než očistit své jméno a dopadnout pachatele zločinu,jejž nikdo neviděl a přece se odehrál před zraky několika párů očí včetně těch jednoho z nejslavnějších detektivů všech dob.
turovka
  27. 3. 2013, 17:03
Mne začaly knihy Agathy Christie bavit a vždycky si tipnu špatně. To mě na tom baví. Neuvěřitelné, jak mohla vymýšlet tak skvěle zamotané detektivky.
Josephine
  21. 2. 2013, 22:33
Hercule Poirot ve velmi dobré formě. Chybí jen Hastings.. Oddechová knížka, kterou můžu jen doporučit.
Ká.
  5. 12. 2011, 15:42
Hned od prvních stránek mě tato kniha nadchla! Myslela jsem si, že to bude další nudná detektivka. Ale detektivka v podání Aghaty Christie je zážitek. Zřejmě si pár dalšich knih této výborné spisovatelky.