Dvanáctá planeta
Originální název: Mistrovské dílo, které navždy změnilo pohled na historii a osud lidstva

Citadella - 2014
ISBN: 978-80-89628-40-7

Citadella (2014) 978-80-89628-40-7 500
Dobra (2006) 448

Základní kniha autora o původu Země a podivuhodném druhu zvaném člověk. Tisíce let se snaží kněží, básníci či vědci vysvětlit vznik života na Zemi. Nyní uznávaný učenec přichází s ohromující teorií, jak nefilové - rasa hledačů zlata z odrodilé planety - použili klonování k tvorbě bytostí na Zemi. Proč se tito"bohové" pokusili o zničení člověka během potopy před 13 000 lety a co se stane, když se jejich planeta přiblíží každých 36 století k Zemi. Ve všech svých dílech se Sitchin zabývá výkladem starobylých textů a jejich konfrontací se současnými poznatky, a to na základě myšlenky, že dávná mytologie není pouhým souborem legend, ale kronikou skutečných dávných událostí. (Založil/a: Amandda)

jirka77
  20. 10. 2016, 20:27
Zajímavé čtení ,které ve mě vzbudilo spoustu otázek jak to opravdu bylo. Autor skvěle skládá různé střípky z různých odvětví jak přírodních věd,tak i z historie a vychází mu s toho zajímavý pohled na naše stvoření a naše počátky. Kniha určitě potěší každého záhadologa.