Rusko plné křížů

Rusko plné křížů Originální název: Krestosev

Doplněk - 2008
ISBN: 978-80-7239-211-7

Doplněk (2008) 978-80-7239-211-7 226

A. N. Jakovlev, někdejší Gorbačovovův blízký spolupracovník, označovaný v Rusku právem za „architekta perestrojky“, stál jedenáct let v čele ruské komise pro rehabilitace obětí politických represí komunistického režimu a ohromné množství tajných dokumentů, k nimž získal přístup, se stalo východiskem pro knihu dokumentující hrůzy bolševického teroru.

Publikace shrnuje nejvýznamnější poznatky autorova mnohaletého archivního studia a přináší řadu šokujících informací a otřesných statistických údajů i pro ty čtenáře, kteří mají o období bolševické zvůle odpovídající historické povědomí.

Doplňují ji jmenný rejstřík, historické poznámky a četné vysvětlivky. Čtenáři dlouho očekávaná publikace vychází v edici Knihy dokumenty. Z ruštiny přeložili Milan Jungmann a Jana Červenková.

Zdroj: www.doplnek.cz (Založil/a: Pess)

Aleksandr Nikolajevič Jakovlev Aleksandr Nikolajevič Jakovlev
*02.12.1923 - †18.10.2005

vladislaus
  3. 2. 2014, 15:45
O zločinech v SSSR jsem už četl mnoho knih, ale pořád se dovídám nové a samozřejmě otřesné informace. Tato kniha není vyjímkou. Díky autorovi vznikl tento doklad budoucím generacím a památka na oběti komunistických represí.
Pess
  19. 3. 2011, 0:28
Autor není spisovatelem, kniha není kdovíjak čtivá, přesto velmi doporučuji její přečtení. Je dobré vědět, jak to v Rusku chodilo. (Co je to za divné pravidlo, že komentář musí mít minimálně 150 znaků?)