Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Nájezdníci ze severu

80%
4 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Nájezdníci ze severu Originální název: Empire of the Moghul: Raiders From the North
Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-166-7
Počet stránek: 415
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 5x v přečtených
v knihovně 4x v knihovně
k přečtení 6x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2012) 978-80-7461-166-7 415
BB art (2010) 978-80-7381-838-8 415

První kniha série Říše Mughalů.

Mocná říše Mughalů se ve Střední Asii zrodila v šestnáctém století. V sugestivní a strhující sérii románů, jejímž prvním dílem jsou Nájezdníci ze severu, Alex Rutherford zaznamená většinou málo známé životní osudy mughalských císařů i vzestup a pád jedné z nejmocnějších, nejokázalejších a nejúspěšnějších dynastií v dějinách lidstva.
Roku 1494 se vládce hornaté Ferghány stává obětí nezvyklého neštěstí. Jeho jediný syn, dvanáctiletý Bábur, čelí zdánlivě nepřekonatelné výzvě. Mladík je totiž rozhodnut kráčet ve stopách svého velkého předka Tamerlána, jehož výboje změnily tvář země od Dillí až ke Středozemnímu moři, od bohaté Persie až k divočinám v Povolží. Jenomže Bábur je na převzetí trůnu nebezpečně mlád...
Než Bábur dokáže získat na svou stranu dostatek vojenských velitelů, jeho odpůrci zosnují řadu spiknutí, jež ho mají připravit nejen o trůn, ale i o život. Když je pak mladý král doslova posedlý touhou po legendárně proslulém Samarkandu, jako dozrávající mladý muž posléze zjistí, že i nejsrdnatější a nejsmělejší vůdce může být vystaven zradě. Díky moudrým rádcům a s podporou chrabrých spolubojovníků se Báburovi podaří naplnit své osudové poslání: v Indii založí novou říši, avšak při každém kroku k tomuto cíli bude neustále ohrožen kmenovou řevnivostí, neukázněnými vojsky a bezohledně ctižádostivými nepřáteli. (Založil/a: tequilaking)

(více)  
Alex Rutherford Alex Rutherford

Další díla
Zobrazit další díla autora  
Diana Preston Diana Preston
*??.??.1952

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Richie
80% 80% 80% 80% 80%
  17. 12. 2013, 22:11
Jsem moc rád za tuto sérii. O říši Mongolů (Mughalů) ve střední Asii se toho tolik nenapsalo, a tak si rád přečtu historii vzestupu i pádu jedné z velkých říší, u jejichž zrodu stál možná největší dobyvatel v historii lidstva - Čingischán.
Mogulští císaři se považovali za potomky velkého Čingischána a také byli potomky Timura (Tamerlána), který jako jediný dokázal zlomit moc rychle se rozšiřující turecké říše. Osudy jeho vnuka Bábura jsou popsány v prvním díle pentalogie.
Kniha se čte dobře - jako román - a neuvěřitelné osudy hlavního hrdiny jsou vylíčeny s nevšední znalostí historie tohoto období. Zatímco v jiných částech Asie i Evropy postupně mizely jednotlivé části kdysi obrovské mongolské říše, Bábur pracoval na dobytí nových území a založení nové dynastie rozsáhlé mongolské enklávy v oblasti rozdělené Indie.