Černá svině

Černá svině Originální název: Černá svině

Sportovní redaktor Vladimír Zemánek ve své publikaci zpovídá a popisuje život jednoho z našich nejúspěšnějších fotbalových rozhodčích Ivana Grégra. Spolu s ním se pozastavuje nad aktuálními a závažnými problémy naší, ale i zahraniční kopané mezi něž patří zejména: braní (nebo nebraní) úplatků rozhodčími, posuzování sporných momentů zejména v pokutových územích, objektivní posuzování zápasů delegáty ČMFS, atd. Jelikož Ivan patřil (už nepíská) mezi ty vyvolené, kterým bylo umožněno reprezentovat naši vlast na poli soudcovském v zahraničí (i před rokem 1989), podíval se i do Jižní Ameriky na MS „dvacítek“, na Maltu … Pískal rovněž zápasy mnohých hvězd fotbalového nebe začátku devadesátých let a byl stavěn do situací (na i mimo fotbalových trávnících), které musel mnohdy řešit s více než „chladnou hlavou“. (Založil/a: bajakaja)