Nespoutaný milenec

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Baronet - 2011
ISBN: 978-80-7384-399-1

Baronet (2011) 978-80-7384-399-1 560

Vishous je úskočný bojovník se zatvrzelým srdcem toužící jen po střetu s nepřáteli upírů, obdařený destruktivními sklony a též děsivou schopností vidět do budoucnosti. Když je ale v boji vážně poraněn, zamiluje se v nemocnici nečekaně a beznadějně do své lidské lékařky, doktorky Jane Whitcombové. Ta opětuje jeho city a léčí nejen jeho tělo, ale i bolesti jeho duše. Vishous však proti své vůli dostává nové poslání, čeká jej osud, v němž pro Jane patrně nebude místo. (Založil/a: Sija)

Magyana
  12. 8. 2015, 18:17
Vishousovu knihu bych nejlepší knihou série nenazvala, ale i tak ji považuji za jednu z těch lepších.
Baví mě, že se autorka nevěnuje jen ústřední dvojici, ale dává prostor i ostatním postavám, jejichž okruh se pěkně rozrůstá, takže je stále o čem číst.
A o tom to je - vždycky je přece dobré mít se na co těšit...
Lucy Sisk
  21. 4. 2015, 18:48
No, řekla bych, že po přečtení téhle knihy, která je pátou v pořadí, bych měla znát pravidla a příšerky vytvořené autorkou v tomto světě, ale bohužel. Nějak se nechytám a co se týče příběhu, ano beru ho, ale vývoj postavy Vishouse mi přijde nedokončený. Něco tam chybí. V jednu chvíli mě napadlo, že si autorka pravidla uzpůsobuje podle aktuálního dění a nemá to předem promyšlené. Do detailů to nikdo promyslet nemůže, ale záchytné body jsem postrádala.
TeddyM
  19. 8. 2011, 12:14
U téhle série mám pocit, že to je trošičku na jedno brdo a přiznám se, že už mi začíná vadit přemíra sexu. Ale tenhle příběh byl zase lepší než Butche. Zatím u mě vede Zsadist a Bella a Rhage a Mary. Konec mě velmi překvapil, přišlo mi to takové neukončené.
Wajny
  28. 1. 2016, 10:59
Tahle série mě neskutečně baví!
Budu se již opakovat, ale hrozně se mi líbí, že pokaždé má za hlavní dvojici někoho jiného, zároveň se věnuje i předešlým postavám a přidává nové - což "seriál" krásně a přirozeně rozšiřuje. V této knize se mi líbilo, že se zde také hodně zmiňovala o Phurym, což vás navnadí na další knížku, která je právě o něm. Konec, který byl lehce otevřený mě příjemně překvapil. 5*
marr13
  2. 4. 2012, 19:39
Nejlepší kniha série.Nejen temnou stránkou bratra,ale i styl jakým to autorka píše, jsem ráda,že pokračovala v jeho příběhu ještě Milenka pout zbavená, dokreslilo to jeho osobnost.Tato kniha je opravdu nejlepší.
Sova
  28. 8. 2011, 13:10
Tahle kniha se mi líbila, ostatně jako všechny dosud přečtené díly,ale přece jen byla možná o půl chlpouku slabší. Každopádně se mi hodně líbí, že s každým dalším dílem se člověk dozvídá nové a nové detaily jak ze světa upírů, tak bezduchých...Různé rituály atd... Stále se odkrývají další podrobnosti. Co mě ovšem trochu zaskočilo, tak konec. Udělat z Jane ducha, no, to mi přišlo lehce přepísknuté. Celý ten děj, ačkoliv je pochopitelně nereálný, tak si udržuje jakési zdání reality, ale zhmotňující se duch? No nevím nevím...