Vyvolený milenec

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Baronet - 2011
ISBN: 978-80-7384-414-1

Baronet (2011) 978-80-7384-414-1 604

Se svou neskonalou věrností Bratrstvu se Phury obětoval pro zachování svého rodu a stal se mužem zodpovědným za jeho pokračování. Byl vybrán, aby se stal otcem mnoha synů a dcer a zajistil tak přežití rodu a zachování jeho tradic a zrodu nových jeho bojovníků. Jeho první žena Cormia, která touží získat nejen jeho tělo ale i srdce, odkrývá Phuryho obavy skryté pod jeho vznešenou zodpovědností. Mezitím se však divokost útoků nepřátel rodu stupňuje, smutek se šíří sídlem Bratrstva, a Phury se musí rozhodnout mezi láskou a povinností. (Založil/a: Sija)

Magyana
  25. 8. 2015, 13:00
Phuryho příběh mě trochu zklamal. Po výborné trojce, čtyřce a pětce se zdá, že šestý díl ztratil dech. Zaplaťpánbu, že se autorka rozhodla nevěnovat jen ústřední dvojici (která je poněkud nemastná a neslaná), ale že dává dost prostoru i ostatním postavám, čímž mapuje terén pro další díly. Aspoň je na co se těšit.
Keatin
  1. 1. 2016, 13:10
Považuji tenhle díl za zatím nejlepší z celé série. Líbilo se mi, že bezduší konečně nejsou jen trapní záporáci, ale konečně jsou jejich výpady proti bratrstvu, resp. upírům méně naivní a více napínavé. :-) Phuryho a Cormiin příběh se mi líbil, vyhovovalo mi, že nebyli jedinou ústřední dvojicí. Z předchozích dílů mě už trochu unavovala jednotvárnost a stereotypnost. Tahle série se čte sama.
Moreanne
  8. 12. 2012, 21:42
Na Phuryho jsem byla zvědavá už od začátku. Ale nejdřív jsem byla docela zklamaná, protože ve srovnání s Vishousem je tento díl dost roztříštěný - zaměřený na tolik postav, až to místy působí hrozně rušivě a mnohdy jsem měla pocit, že vypráví o všech kolem, jen ne o Phurym. Ale ten konec - ač je jako vystřižený z nějakýho dojáku - mě opravdu dojal, že jsem brečela jak želva.
A určitě nemůžu souhlasit s Margot, že by tady bylo míň dějových zvratů, než v předchozích knihách, naopak si myslím, že zásadních událostí je tu ažaž :-)
jarcaburca
  10. 3. 2013, 17:21
Phuryho mám strašně ráda, ale tak jako ostatní musím uznat, že tento díl patří k těm slabším, možná je to taky tím, že předchozí díl patří zase k mým nejoblíbenějším a hodně jsem je srovnávala :-) Obrovské sympatie u mě získala Carmia. Tak trochu se trhnout od Vyvolených, k tomu musela mít kuráž. Určitě je pro mě jednou z nejoblíbenějších přítelkyň bratrů.
Margot
  23. 7. 2012, 8:53
pravda, ve srovnání s ostatními díly mi připadá Phuryho příběh nejslabší (asi to bude tím, že jsem si v předchozích dílech zvykla na divoké zvraty a vztahy s drsnými občas protivnými válečníky :-)
souhlasím, že příběh plně odpovídá Phuryho povaze. Ale bohužel nebude nikdy patřit k mým oblíbeným, přišlo mi, že nemá takový spád, jak ostatní příběhy BDB
Wajny
  3. 2. 2016, 13:46
Pořád nemůžu přijít na to, která kniha se mi líbí nejvíce..... s každou přečtenou knihou dostávám zase něco nového a neokoukaného.
V tomto díle se mi líbilo, že se netýkal pouze Bratrstva, ale Vyvolených a Stvořitelky; líbilo se mi, že se Phury konečně pořádně projevil; byla jsem ráda, že se kniha netýkala pouze ústředních postav, ale dávala velký prostor i ostatním (Bella a Zsadist, Jane... a bezduchým, kteří díky Lashovi nepůsobí tak uboze). Ústřední dvojici jsem si oblíbilo, líbilo se mi vzájemné oťukávání a hlavně poznávání světa Cormiou. 5*
Dixiee
  25. 1. 2013, 20:25
Mně se to líbilo. A právě i ta roztříštěnost, jak tu dost lidí píše. Ne jen, že jsem se něco dozvěděla o Phurym, ale i o celém upřířím světě a celé to zase dává o trochu víc smyslu. U předchozích dílů mi totiž vadilo, že tam není nic nového o již svázaných bratřích a tady aspoň nějaké střípky informací vyplynuly.
marr13
  17. 4. 2012, 17:48
Myslím,že není pravda,když se píše,že tato kniha je nejslabší z celé série. Ward prostě píše o každém, jak o něm soudí a Phury,prostě takový je.Četla jsem to první v angličtině a je málo knih, u kterých mi ukápne slza,ale když měl Phury odevzdat své dýky,tam jsem na to ani neviděla. V češtině už mi to tak nepřišlo,ale možná i proto,že jsem věděla co příjde.Myslím si,že je dobře napsaná a vystihuje podstatu Phurovy povahy.
Aria85
  1. 9. 2011, 12:00
Phury mě už od začátku zajímal asi nejmíň ze všech bratrů, takže i když jsem si knihu koupila jakmile vyšla, celkem dlouho mi trvalo, než jsem se k ní "dokopala". I když bude z dosavadních dílů pro mě asi na posledním místě, tak mě celkem mile překvapil. 7/10
Sova
  28. 8. 2011, 13:18
Tak Phury mě od začátku fascinoval tou svojí hřívou. A ta jeho nenaplněná láska k Belle... No toto bolí... Na díl o něm jsem se fakt těšila a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Jeho zadumaná, samotářská povaha, závislost na "Červeným kouři"... Byl tak rozporuplný...Líbila se mi taky vzpurná povaha Cormie. A celou dobu jsem přemýšlela, jak to nakonec Phury vyřeší, aby splnil slib, že bude Primalem, ale zároveň aby byl jen s Cormií... Nakonec to byl dobrý nápad!:-D A ten závěr... Sice byl jako z amerického filmu, ale stejně mi i slza ukápla, když Zsadist zpíval...