Originální název: The Mirror Crack'd from Side to Side

Melantrich - 1994
ISBN: 80-7023-166-1

Melantrich (1994) 80-7023-166-1 177

Slečna Jane Marplová prožívá snad až příliš poklidné dny v St. Mary Mead a touží po rozptýlení. Náhoda ji svede dohromady s Heather Badcockovou, znalou nejžhavějších místních klepů - především o filmové hvězdě Marině Greggové a jejím manželovi, režiséru Jasonu Ruddovi, nových obyvatelích Gossington Hall. Nedlouho poté se v jejich sídle koná dobročinný večírek - a jedna z návštěvnic na něm za podivných okolností umírá. Místní policie je bezmocná a Scotland Yard také s rozumem v koncích. Naštěstí mohou těžit z pozoruhodných postřehů slečny Marplové - a ta se nikdy nemýlí.

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

janeicka
  18. 2. 2014, 12:17
Prasklé zrcadlo mě překvapilo svým příběhem a zápletkou, ke kterým dokázala Agatha Christie ještě přidat různé vedlejší motivy, ale nakonec za vším stála jedna nenápadná informace, která mohla být mezi vším snadno přehlédnutelná, nebýt slečny Marplové. Jedním slovem - geniální :-)
VenDulin85
  6. 6. 2012, 18:28
Líbí se mi, jak má Christie skoro v každé knize skrytou nějakou báseň, ať už známou či ne. "Zrcadlo od rámu k rámu prasklo... Prokletí postihlo můj rod! Vykřikla paní ze Shalott."
robin.salomon
  30. 10. 2012, 18:59
Silný příběh, opravdu. Ten konec byl nezapomenutelný..."Smrt pro ni znamenala jedinou cestu úniku. Ano, velké štěstí, že se zmýlila v dávkování - nebo - jí někdo větší dávku podal?"
Soundtrack
  8. 10. 2013, 18:32
Jedním okem tam, druhým ven.. Na "nejlepší" detektivku podle cbdb mi to přišlo hrozně primitivní. Jediný konec ušel, ale svým způsobem mě i naštval, protože na něm vpodstatě vůbec nic z předchozích nudných 150 stran nezáviselo. Dál mi vadilo, že vyšetřování jelo podle schámatu, vpodstatě z každého výslechu jsme se dozvěděli totéž, kromě 1-2 "šokujících" odhalení. No, a to, že několikrát zmiňovanou "paní s kamerou" (v té době mysleli asi foťák), vyslechli až někdě ve dvou třetinách knihy, nevrhá dobré světlo ani na samotné vyšetřovatele. Upřímně prohlašuju, že jde o jednu z nejhorších knížek, kterou jsem dočetl do konce..