Nezapomenutelné léto

Originální název: Firefly summer

Euromedia Group - 2001
ISBN: 80-242-0467-3

Euromedia Group (2001) 80-242-0467-3 672

Přináší Patrick O´Neill, velký muž z USA se snem v srdci a kapsami plnými peněz, malému irskému městečku skutečně štěstí, blahobyt a prosperitu? Patrick, jehož rodiče před lety donutila bída opustit Irsko a emigrovat, celý život snil o tom, že se vrátí domů a vybuduje ve svém rodném Mountfernu ze starého rozpadlého domu prosperující hotel, čímž zajistí obživu svým spoluobčanům, přiblíží jim "velký svět" a moderní civilizaci. Malé ospalé městečko, dosud klidné a soustředěné na své malé slasti a strasti, sleduje Patricka se zájmem a nevraživostí. V jednom jediném létě hodlá Patrick změnit celý dosavadní život místních obyvatel - jejich malichrné starosti a drobné sousedské půtky jsou najednou konfrontovány s podnikavostí, pevnou vůlí a obrovským elánem muže, jenž dramatickým způsobem zasáhne do jejich osudů. A zároveň tím způsobí, i když nerad, nenapravitelnou tragédii... (Založil/a: chrispe)

chrispe
  17. 10. 2012, 19:50
Vypadá to, že mám ráda ty tlustší knihy od Maeve Binchy :) a Nezapomenutelné léto patří podle mě k tomu lepšímu co napsala (a co jsem doposud četla), i když takové Tajemné jezero a obzvlášť Dům na Tara Road se mi líbilo víc.