Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Kluci a holky, když jsou spolu

66%
3 29
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Kluci a holky, když jsou spolu Originální název: Boys and Girls Together
Poprvé vydáno celosvětově: 1963

Nejnovější vydání:
Argo - 1998
ISBN: 80-7203-064-7
Počet stránek: 131
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 50x v přečtených
v knihovně 11x v knihovně
k přečtení 10x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Argo (1998) 80-7203-064-7 131

Jeho román Kluci a holky, když jsou spolu z roku 1963 by možná svou náladou i zpracováním u kritiky uspěl daleko více v 80. a 90. letech. Jeho sonda do jednoho manželského života (zjevně autobiografická), kde spolu žijí muž a žena a jejich děti: kluk a holka, je až nepříjemně upřímná, autentická a banální. On je známý spisovatel, kterému to zrovna moc nejde, peníze si přivydělává sázkami na koně, protože jsou zadluženi, manželku má náročnou, ta je věčně nespokojená a chce se pořád bavit, případně nakupovat nové šaty či se stěhovat do New Yorku a hlavně se stále ujišťovat, že ji muž miluje. Celý román je skvěle vystavěn především na zoufalých manželských dialozích a hádkách, případně stupidních společenských konverzacích při návštěvách a večírcích a na dětském štěbetání. Do toho jsou vkládány úvahy ambiciózního autora, který touží psát, ale je nucen stále myslet jen na peníze. Saroyan ve své knize nebarví nic, ani sebe, na růžovo, jeho až dokumentární záznam malého kousku všedního života je dost nemilosrdný a cynický, a naprosto výstižný. I tento román, stejně jako jeho idealistický protipól Tracyho tygr, patří bohužel k životu, doslova řečeno: je ze života. I tady nám Saroyan - díky své sebevražedné upřímnosti - otvírá oči, i když bychom je možná raději nechali zavřené.

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Clarifoog
100% 100% 100% 100% 100%
  22. 8. 2014, 15:10
Kniha byla silně hořkosladká a melancholická, přesto pravdivá ve své jednoduchosti. myslím, že navzdory snům o pravé lásce, to vypadá spíše takhle.
elenče
60% 60% 60% 60% 60%
  21. 1. 2012, 23:25
Každý den se snažíme fungovat a nemyslet na to, že tohle všechno jednou skončí.A o takovýhle věcech přemýšlíme, když ohříváme dětem jídlo z plechovky a nejsme si jisti, že se náš život vyvíjí tím správným směrem. Ale musíme se snažit to tady nějak slušně odžít a nepřemýšlet, co bude dál.