Roztříštěná mysl

Roztříštěná mysl

Podtitul: můj život s mnohočetnou poruchou osobnosti

Originální název: Fractured mind

Portál - 2006
ISBN: 80-7367-151-4

Portál (2006) 80-7367-151-4 221

Tommy, Boby, Wanda - to jsou jen tři z jedenácti osobností mezinárodně uznávaného učence Roberta Oxnama. Kniha je strhujícím popisem odvážného boje autora s jeho často nepochopenou nemocí. Kniha je doplněna epilogem renomovaného psychiatra Jefferyho Smithe, který Oxnama léčil a pomohl mu vynést na světlo jeho různé osobnosti a porozumět dětskému traumatu, které stálo v pozadí této nemoci. Kniha osloví zájemce o beletrii dotýkající se témat duševní nemoci, o populární psychologii a příběhy slavných osobností. (Založil/a: HawkeyeSaw)

Radush23
  19. 7. 2013, 22:06
Vynikající popis mnohočetné poruchy osobnosti, který běžnému člověku přiblíží, jak taková porucha vlastně vypadá. Někdy to působí jako sci-fi - autor v knize líčí, jak vlastně po letech léčby alkoholismu přišel na to, že v něm sídlí další osobnosti, jejichž počet nakonec vzrostl na 11. Kniha se skládá z pasáží, kdy za sebe mluví jednotlivé osobnosti, které jsou různého pohlaví i věku, zároveň popisuje složitou vnitřní strukturu, která má podobu hradu. A samozřejmě je ústředním tématem proces 'léčby'.
Kniha je napsána čtivě, také mně docela zarazilo, že autor je známá a uznávaná osobnost. Rozhodně doporučuji přečíst.