Obrazy z říše mrtvých

Originální název: Bilder aus dem Reich der Toten

Ikar - 1995
ISBN: 80-85944-48-0, 80-7176-259-8

Ikar (1995) 80-85944-48-0, 80-7176-259-8 187

Možná že jistý muž jménem Klaus Schreiber udělal objev století, a ono to skoro nikoho nezajímá. I v naší době bohužel platí, že to, co nesmí existovat, prostě není. Naše přítomnost se vyznačuje pevně danými poznatky a jasně formulovanými názory, ačkoli jsme na této planetě nezažili dosud století, v němž by toho bylo objeveno, vynalezeno a vymyšleno tolik, jako během posledních osmdesáti let. Nedůvěřujeme náboženským hnutím a jejich vůdcům, nevěříme politikům ani svým sousedům.
Ano, často nevěříme ani sami sobě. A tu se najednou objevíkdosi a předloží nám důkaz o možném přežití vlastní smrti. Žijeme v technickém století, a proto jde o technický důkaz. Videonahrávky, na kterých jsou zřetelně vidět zesnulí lidé, magnetofonové pásky, na nichž navíc slyšíme i jejich hlasy.
Možná že fotografie v této knize jsou jen pouhý klam, který vznikl v lidském podvědomí a byl zaznamenán na magnetofonových páscích a videokazetách. Ať už se však u Klause Schreibera v Cáchách stalo cokoli, je to skutečnost a všichni by si na ni měli vytvořit svůj názor. (Založil/a: Reunion Proximus)

mauvais-ange
  29. 11. 2013, 13:19
Tuto knihu napsal Rainer Holbe, ale týká se jiného muže - Klause Schreibera, který patří mezi nejvýznamnější představitele zkoumání paranormálních videonahrávek. Právě tohoto muže Holbe poznal a jeho pokusy ho zaujaly natolik, že se staly námětem jeho knihy. Ta je velmi zajímavá, obsahuje i fotografie, které jsou až děsivě podobné. Těm, kteří se o toto téma zajímají, mohu knihu jen doporučit.