Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Leni Riefenstahlová

73%
4 6
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Leni Riefenstahlová
Autor:
Originální název: Leni

Nejnovější vydání:
Ikar - 2009
ISBN: 978-80-249-1207-3
Počet stránek: 464
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 11x v přečtených
v knihovně 7x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Ikar (2009) 978-80-249-1207-3 464

Životopis Leni Riefenstahlové(1902-2003), jedné z nejkontroverznějších osobností dvacátého století, je příběh velkého talentu a ještě větší ambicioznosti, který je důkazem, jak se hranice mezi uměním a krásou na jedné straně a pravdou a lidskostí na straně druhé občas stírají.
Leni se narodila v Berlíně, její otec byl obchodník, bratr zahynul na ruské frontě. Začínala jako baletka a toužila se tanci věnovat, ale zranění kolena zmařilo její naděje po pouhých osmi měsících. Poté si zahrála v několika němých filmech, až se nakonec ve třiceti letech stává filmovou režisérkou. Právě v té době se k moci dere fašismus, do jehož služeb dává mladá cílevědomá umělkyně svůj nezpochybnitelný talent a píli.
Autor shromáždil všechna dostupná fakta, která přinášejí mrazivé svědectví: o jejím vášnivém nadšení pro Hitlera, o vztazích s nacistickými pohlaváry, které postrčily její kariéru, i se samotným Hitlerem, jenž jí osobně pomohl financovat její filmy. Dokládá i její podíl na využívání otrocké práce ve formě romských vězňů z koncentračního tábora určených pro Osvětim.
Stigma, které po válce na její tvorbě i jí samotné ulpělo, se jí nepodařilo setřást do konce života... (Založil/a: Aliena)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

fifakovaterka
80% 80% 80% 80% 80%
  28. 9. 2015, 23:16
Kniha je zajímavá tím, že je tak krásně psaná a navíc o životě, tak silné a neústupné ženy, která byla obdivovala Hitlera a dožila se neuvěřitelných 101 let. Byla to žena, která nerozeznala lež od pravdy. Byla zajímavá svým postojem a chováním a také tím jak se z tanečnice stala nakonec režisérka a fotografka. Krásně zpracovaná kniha o životě "Hitlerovy filmařky".