Hynek - 1999
ISBN: 80-86202-39-9

Hynek (1999) 80-86202-39-9 319
Naše vojsko (1958) 159

Sedm povídek z terezínského ghetta je inspirováno autentickými zážitky z autorova dětství.

Vyprávějí o lidech, kteří si i v děsivých životních podmínkách dokázali zachovat svou lidskou důstojnost a víru v základní lidské hodnoty. Některé zachycují mládí, zmrzačené v podmínkách ghetta, jiné velikost lásky tváří v tvář hrůze očekávaného transportu a některé otevřenou vzpouru proti násilí. Autor sugestivně líčí život v ghettu, zpupnost německých důstojníků, zbabělost, která se v určitém okamžiku mění v hrdinství, i jímavou bezmocnost starých lidí, odsouzených k vyhlazení. Všechny povídky oslavují ryzího člověka, deptaného, ale žijícího nadějí, že na světě nemůže natrvalo převládat zlo a násilí. (Založil/a: Jarin)

Broza
  11. 11. 2014, 11:31
Sedm povídek, které mají společné jen prostředí. Objevují se zde rozsáhlé škály lidí - ženy, muži, děti, dospívající i starci. Jsou tu popsáni všichni a všechno. Jak cesta do samotného ghetta, tak útěk, přežívání i odchod. Je to smutné a děsivé.