Ostrov delfínů

Poprvé vydáno celosvětově: 1963

Mustang - 1997
ISBN: 80-7191-165-8

Mustang (1997) 80-7191-165-8 214

Ostrov delfínů byl napsán v roce 1962, kdy se A. C. Clarke zotavoval z bezmála osudné havárie popsané v dalších dvou jeho knihách, Poklad Velkého útesu (The Treasure of the Great Tref) a Pohled ze Srí Lanky (The view from Serendip). V té době byl stále ještě téměř ochrnutý a nedokázal si představit, že se ještě někdy bude moci znovu potápět; psal tu knihu vědomě jako rozloučení s mořem, což se ukázalo jako předčasné. (Založil/a: Tanmut)

HELLBOY-DB
  30. 9. 2012, 16:57
Příběh samotný, o tom jak chlapce zachrání delfíni a ti se stanou jeho přáteli a poté mu pomohou při jedné velmi důležité cestě za záchranou, se mě jevil takový slabší. Já osobně bych knihu řadil spíš k dětské četbě, proto jen ===60%.
Very.N
  17. 6. 2015, 9:08
Je to už hodně dlouho, co jsem tuhle knížku četla, ale tak nějak na ní nemůžu zapomenout... Při pomyšlení na ni na mě padá nostalgie. Je to takový hezký, milý příběh... Možná mne zasáhl tolik proto, že jsem ho četla na přelomu dětství a dospělosti.