Magie mrtvých

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Fantom Print - 2011
ISBN: 978-80-7398-121-1

Fantom Print (2011) 978-80-7398-121-1 256

Atlanta by byla příjemným místem k životu, jen kdyby nebylo magie...
Když magie pohltí svět, objevují se monstra a odpadlí mágové spřádají svá kouzla, zatímco se pistole zasekávají a auta odmítají startovat. Ale pak se technologie znovu přihlásí o slovo a magie ustoupí stejně nevypočitatelně, jako se předtím objevila. Jen po ní zbudou nejrůznější druhy paranormálních problémů.
Kate Daniels, žoldačka, které se smůla lepí na paty a do kapsy má hluboko, se živí odstraňováním právě takovýchto magických potíží. Ale když je zavražděn její patrovník, honba za spravedlností ji vtáhne do mocenských bojů mezi dvěma nejsilnějšími frakcemi magických bytostí v Atlantě. Mezi Pány mrtvých, nekromanty ovládajícími upíry, a Smečku, polovojenský klan kožoměnců. Tyto dvě strany se vzájemně obviňují ze série nezvyklých vražd – a smrt Katina opatrovníka by s tou záhadou mohla být spojená. Obě organizace na Kate vytrvale tlačí, aby případ vyřešila a ona si začíná uvědomovat, že si ukousla větší sousto, než dokáže zvládnout... (Založil/a: Miya)

LeaLea
  3. 5. 2014, 14:23
Na Kate jsem se dlouho chystala a o to větší bylo zklamání. Řekla bych, že se v tvorbě dua autorů odráží až přílišná snaha přiblížit se svým literárním ikonám. U mě to nefungovalo, spíš mi tím připadalo vyprávění takové rozsekané. Ani tento pohled na Atlantu mě příliš neoslovil. Škoda, vážně jsem se po zklamání s Anitou na tuhle sérii těšila.
----Tina----
  14. 9. 2016, 21:58
Vtipné hlášky x akce x napětí x urbanfantasy x kouzla magie.... celou sérii otvírá oddechová kniha s průbojnou a tajemnou hlavní hrdinkou. Svět ovládaný vlnami magie dokresluje atmosféru příběhu perfektním způsobem.
Christine
  14. 12. 2014, 16:54
Zbožňuji sérii o Mercedes od Patricie Briggs a tak jsem hledala něco, co by se jí mohlo trochu podoba. Chyba. To snad ani nejde. Přeze vše se mi série o Kate líbí. Sice chvilku trvalo než jsem si na její svět zvykla, ale trocha trpělivosti se určitě vyplatila. Ilona vytvořela drsný svět budoucnosti s magií v hlavní roli. I když jsem se především v začátcích dost ztrácela, nakonec jsem téměř všemu přišla na kloub. Není to Mercy, ale v četbě této série budu určitě pokračovat, protože něco do sebe zkrátka má!
majda x
  2. 10. 2013, 20:45
Velmi hezká knížka. I když mi chvilku trvalo, než jsem se začetla. Naštěstí střed a konec knížky už jsem doslova hltala.