Ani Eva, ani Adam

Ani Eva, ani Adam Originální název: Ni d'Ève ni d'Adam

Mladá fronta - 2010
ISBN: 978-80-204-2267-5

Mladá fronta (2010) 978-80-204-2267-5 171

Jedna z nejznámějších současných francouzsky píšících spisovatelek, která sama vyrůstala jako dcera belgického diplomata v Japonsku, se nyní v milostném příběhu inspirovaném vlastním životem vrací do země svého dětství a popisuje zrod lásky mezi jednadvacetiletou učitelkou francouzštiny a jejím dvacetiletým japonským žákem. (Založil/a: Sonney)

karkulin1982
  13. 12. 2013, 19:02
Naprosto dokonalá knížka, která mě nadchla pro japonskou kulturu. Ohromně čtivá a kupodivu jsem se ani ve franc. originálu neztratila:-D
aubergine
  11. 1. 2015, 16:12
Kniha mě zaujala tématem - vztah s Japoncem a život v Japonsku jsou skvělý námět na knihu. Bohužel mě ale zpracování nenadchlo, o Japoncích jsem se toho moc nedozvěděla, spíš o zvláštní osobnosti spisovatelky. Její styl mi neseděl a na další knihy od ní se nechystám.
Monika Rodriguez
  20. 9. 2016, 7:34
Knížka mně potěšila spoustou cizích slov, takže mi něco dala, Japonsko mě taky bavilo. Ale jinak mi nějak unikl smysl knihy, pro mě to bylo nějak o ničem. Jediné napětí - ztracení se v horách...jinak bohužel nic.