Impérium

Poprvé vydáno celosvětově: 1975

Baronet - 1996
ISBN: 80-85890-66-6

Baronet (1996) 80-85890-66-6 284

Román klasika SF se odehrává ve 23. století, v době, kdy je ve Sluneční soustavě obydlená nejen Země s Měsícem, ale také Mars, Merkur, Ganymed a Titan. Celému impériu vládne politicky i ekonomicky Země, kam v tajné misi směřuje z Titanu hrdina Duncan Makenzie. (Založil/a: Tanmut)

HELLBOY-DB
  6. 11. 2011, 19:35
Příběh začíná na Titanu odkud pochází hlavní hrdina Duncan. Na Zemi se blíží pětisté oslavy 4. července na které se jako zástupce planety vydá. Po příletu na Zemi kde má strávit celý rok si u věhlasného genetika ze své DNA obstará syna, vyhledá svou dávnou přítelkyni Kalindu a zjistí že sem tajně přicestoval jeho kamarád Karel. Při setkání s ním je ale Karel omylem zabit. Při vyšetřování je v Karlových poznámkách popsán obří radioteleskop který by šel vytvořit z planety u Titanu. Duncan pronáší projev a odlétá i se svým synem zpět na Titan.

Román mi přišel takový bezvýrazný, moc se toho tu neřeší, spíš se jen popisuje Duncanův pobyt na Zemi. A finále (myšlenka radioteleskopu) je takové nijaké. ===60%
ffoxik
  18. 3. 2016, 10:59
Kniha která čtenáře provádí světem budoucnosti. Příběh možná není tou nejsilnější stránkou tohoto díla, ale mě spíš zaujal pohled člověka který vyrostl na Titanu a vrací se na zemi. Jeho udivený pohled na vše pozemské a zkoumání něčeho tak strašně důvěrně známého nám čtenářům mě i při opakovaném čtení nepřestalo bavit.