cs sk

ISBN: 80-242-0386-3
Koupit knihu

Všechny obaly knihy

Knižní klub (2000) 80-242-0386-3 215
Osm lidí spojuje zdánlivě jen to, že spolu jezdí každý víkend autobusem z práce za svými rodinami.
Scházejí se každý pátek večer u fialového minibusu a jedou na víkend z Dublinu domů do malého irského městečka. Znají se jen povrchně, nesvěřují si svá osobní tajemství a trable, ostatním nabízejí svou "standardní" tvář. Za těmito tvářemi se skrývají osudy, které nikdo nehádá, potíže a pocity, které se dlouho vyvíjely a nyní nazrávají k rozřešení. Tento víkend pomůže některým jejich problém rozkrýt, někomu nastane v životě zásadní zlom a někdo alespoň najde cestu k řešení, nebo někoho, kdo mu pomůže jej zvládat. Pokud se jejich osudy neprolnou, pak se alespoň dotknou... V osmi částech věnovaných jednotlivým osobám poznáváme po krůčcích celou společnost, vztahy mezi nimi a atmosféru irského maloměsta, tradičních postojů jeho obyvatel a problémů těch, kteří se z tohoto tradičního rámce trochu vymykají.
(Vložil uživatel: Magdala81)
  aa

chrispe
chrispe   17. 10. 2012, 19:33
,,Pokud se jejich osudy neprolnou, pak se alespoň dotknou..." mně připadalo, že se vše jen tak opatrně dotýká. Ono taky zpracovat byť jen část života osmi lidí na 215 stránkách nejspíš dost dobře nejde. Zajímavá myšlenka, ale pro mě trochu nedotažené zpracování.