Fialový autobus

Originální název: The lilac bus

Knižní klub - 2000
ISBN: 80-242-0386-3

Knižní klub (2000) 80-242-0386-3 215

Osm lidí spojuje zdánlivě jen to, že spolu jezdí každý víkend autobusem z práce za svými rodinami.
Scházejí se každý pátek večer u fialového minibusu a jedou na víkend z Dublinu domů do malého irského městečka. Znají se jen povrchně, nesvěřují si svá osobní tajemství a trable, ostatním nabízejí svou "standardní" tvář. Za těmito tvářemi se skrývají osudy, které nikdo nehádá, potíže a pocity, které se dlouho vyvíjely a nyní nazrávají k rozřešení. Tento víkend pomůže některým jejich problém rozkrýt, někomu nastane v životě zásadní zlom a někdo alespoň najde cestu k řešení, nebo někoho, kdo mu pomůže jej zvládat. Pokud se jejich osudy neprolnou, pak se alespoň dotknou... V osmi částech věnovaných jednotlivým osobám poznáváme po krůčcích celou společnost, vztahy mezi nimi a atmosféru irského maloměsta, tradičních postojů jeho obyvatel a problémů těch, kteří se z tohoto tradičního rámce trochu vymykají. (Založil/a: Magdala81)

chrispe
  17. 10. 2012, 19:33
,,Pokud se jejich osudy neprolnou, pak se alespoň dotknou..." mně připadalo, že se vše jen tak opatrně dotýká. Ono taky zpracovat byť jen část života osmi lidí na 215 stránkách nejspíš dost dobře nejde. Zajímavá myšlenka, ale pro mě trochu nedotažené zpracování.
Buřinka
  25. 7. 2016, 14:11
Vcelku čtivá kniha, pokud člověk stačil sledovat všechny postavy :-) Četla jsem ji již před více lety, tak si nevybavím dopodrobna děj, ale vím, že jsem při ní "neusnula", tudíž mě zaujala. Maeve Binchy určitě doporučuji.