Dračí vejce

Dračí vejce Originální název: Dragon's Egg

Polaris - 1999
ISBN: 0-85911-57-4

Polaris (1999) 0-85911-57-4 296

Dračí vejce je neutronová hvězda, nepředstavitelně hustá koule o průměru pouhých dvaceti kilometrů, jejíž přitažlivost na povrchu je sedmašedesát miliardkrát vyšší než pozemská. Lidské bytosti nikdy nemohou stanout na jejím povrchu a zkoumat ji – mohou jen s využitím nejmodernějších vědeckých metod. Přesto na tomto neuvěřitelném světě lidé objeví inteligentní život: číly, tvory, kteří žijí tak rychle, že se pro ně jediná hodina rovná více než stovce let. Čílové se vyvinuli z temnoty pravěku k moderní vědě během několika pozemských dnů – a astronauti na oběžné dráze Dračího vejce se stávají postupně pozorovateli, učiteli a pak přáteli… (Založil/a: aranimas)

Robert L. Forward Robert L. Forward
*15.08.1932 - †21.09.2002

Neo_3Dfx
  3. 5. 2014, 17:56
Parádní scifi. Trošku se to podobá Pratchettově "Věda na zeměploše". Geniálně sestavený příběh, kde na konci lidská rasa ač větší co do rozměrů, oproti čílům ťitěrná. Určitě doporučuji přečíst.