Nenasytná

Originální název: Insatiable

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-2960-7

Knižní klub (2011) 978-80-242-2960-7 544

Nikdy neříkejte nikdy, a o upírech to platí dvojnásob... Mína Harperová, samostatná, talentovaná, ale zároveň i smutná a díky svému prazvláštnímu daru okamžitě odhalit, jakým způsobem a kdy člověk, který před ní stojí, zemře, dost osamělá, se podílí na vytváření scénáře pro nesmírně úspěšný seriál Nenasytná u jedné newyorské televizní stanice. Jednoho dne jí její neschopná, avšak velmi průbojná a bezohledná kolegyně sdělí, že vedení se rozhodlo seriál obohatit postavou upíra, podobně jako u konkurence. Mína je zděšena, protože její vztah k upírům je mírně řečeno odtažitý. Zanedlouho se však na večírku setkává s naprosto neodolatelným profesorem literatury Lucienem Romaneskem, vysokým, tajuplným brunetem, a od tohoto okamžiku si na nedostatek inspirace, co se upírů týče, rozhodně stěžovat nemůže! (Založil/a: Sija)

teola
  18. 6. 2011, 17:36
Fanynky Meg budou asi překvapeny, ne tak tím všudypřítomným upířím tématem, ale tím, že je kniha psaná ve třetí osobě a ubylo vtipu. Ale i tak je to povedená kniha, upíry nijak nevychvaluje a nedělá z nich ty nagelované kreatury. Naopak - hlavní hrdinka k nim má obrovskou averzi :-)
Lucianna
  9. 11. 2014, 16:34
Asi nic pro mě. Sice strašně moc miluju upíry, ale tenhle týpek mi připadá dost egocentrický. Vadí mi že je to takové zamotané. Někdy nevím kdo zrovna vypráví a v prvních pěti kapitolách jsem si říkala ''Kdo je sakra Alric?, Kdo je zase tohle? , Atd..'' není to sice první kniha, která je takto psaná a není také první, kterou jsem takhle četla. Ale je určitě nejchaotičtější.
Katniss Lavender
  7. 2. 2012, 22:38
Tato kniha mě překvapila hned třikrát. Poprvé, když jsem zjistila, že to není typická ¨upířina¨ pro náctileté, ale příběh o dospělé ženě. Podruhé tím, že stejně jak mě dokázal v určitých částech nadchnout, dokázal mě i neskonale nudit. No a potřetí šíleným, pro mě nepochopitelným závěrem, který celý příběh pohřbil a celkem reálnému dílu přisoudil nálepku fantasmagorie!
silvaren
  11. 12. 2011, 7:49
I když to místy drhlo a Lucien nebyl ani zdaleka tak okouzlující, jak bych si přála, bylo to docela dobré, až do okamžiku, kdy se změnil v... draka. Pak už to šlo víceméně z kopce, hlavně jejich setkání v bytě bylo hodně divné. Ani jeden nevěděli, co chtějí a nedokázali si pořádně utřídil myšlenky. „Korunu“ tomu autorka nasadila naprosto šroubovaným otevřeným závěrem, který byl až nuceně zmačkán pro přípravu na druhý díl.
Knihovnice25
  17. 1. 2013, 18:07
Podle popisu na zadní straně mě tato kniha zaujala. A tak jsem si řekla,že si jí přečtu celou. Musím říct, že jsem se u toho občas i nudila, ale na druhou stranu byli i chvíle kdy mi to přišlo napínavé a zajímavé. Nicméně znova bych to nečetla.
trynitrix
  9. 2. 2012, 13:02
Kniha se mi líbila moc lehce naspaná příběh tak do 3/4 šel měla jsem to přečtené za 3dny.Teda až na některé postavy hlavní hrdinka a Lucien byli ok ale její bratr Jon? jemu bylo kolem 30? mno nevím přišlo mi že se chová jak puberták :-D a Alarick to byl psychouš :-D ten tam snad ani nemusel být i když má hlavní slovo pak na závěr.Jo a ještě k tomu závěru ještě bych pochopila upír- netopýr ale drak to trošku spisovatelka přepískla mno jinak příběh mi nějak nevadil bylo to pěkné čtivé a jsem zvědavá na další díl.
Aria85
  17. 2. 2012, 23:20
Trochu mě "irituje", jak jsou v tehle knize popsani upiri. Na muj vkus maji trochu moc nadprirozenych vlastnosti. Chapu, ze knize temnot by mel byt silnejsi nez vsichni ostatni, ale podle me splacala M. Cabot vsechny upirske sagy dohromady a z toho udelala jeho, Luciena. Priste trosku min. A ten zaver? Trosku si to protireci, ale uvidim, jak se to vyvine dal. Ale jinak to nebylo spatne - uz jsem se pustila do 2. dilu v aj.
kappa
  25. 1. 2012, 15:29
Moderní námět-upíři holt letí, čtivý děj, ale konec to teda dost pokazil. Přeměna upíra v draka - tak to už je hodně velká fantasmagorie.Ale i přes ten za vlasy přitažený konec docela dobrá kniha.
gggulas
  13. 9. 2011, 20:06
Začátek se mi až tak úplně nezdál, ale musím říct, že to bylo příjemné překvapení:) i konec vlastně kniha celkově. Líbí se mi autorčin styl vyprávění, není to těžké čtení a doslova jsem knížku zhltala a těšila se, jak to všechno dopadne. Pokud někoho bavilo Stmívání a podobné knížky, určitě doporučuji k přečtení. Hodnotím za plný počet bodů:)
Alenka46
  9. 3. 2013, 23:25
Začátek knížky docela nuda, ale pak se to začalo dobře zlepšovat ;)) Jen ten drak už byl moc :DD .. Ale jinak dost dobrá knížka)
Tess-
  17. 9. 2012, 16:01
Kniha začala naprosto famózně. Ovšem velmi mě zklamal konec. Přišlo mi to přitažené za vlasy. Souhlasím s Ariou85 a jejím názorem na přemrštěné upíří schopnosti.