Povídky o ženách

Listen - 2007
ISBN: 978-80-86526-30-0

Listen (2007) 978-80-86526-30-0 144

Sestavil Boris Dočekal.

O ženách a jejich touhách píší autorky i autoři dalšího svazku edice Česká povídka.
Hlad po lásce i sexu žene hrdinku povídky Haliny Pawlowské do stále nových a nových vztahů. Nevěra a smyslnost jsou témata povídky Michala Viewegha. Neuvěřitelnou noc prožívá mladá žena v příběhu Petra Šabacha. Výbušně i pomstychtivě reaguje na partnerovu nevěru v Londýně žijící Afričanka v krátké próze Ivy Pekárkové. Osudovou se pro hrdinku povídky Ireny Douskové stane dovolená v Provence. Moře má pomoci vdově zapomenout na smrt milovaného muže v povídce Evy Kantůrkové. Šokující překvapení čeká osamělou ženu Věry Noskové, když se začne probírat manželovou pozůstalostí. O velké lásce píšou Daniela Fischerová a Olga Walló. Ještě aspoň jednou, naposled, by se chtěla milovat stárnoucí hrdinka příběhu Libuše Koubské.

Povídky:
- Eva Kantůrková: U moře
- Eva Hauserová: Deníček sebevražedkyně
- Daniela Fischerová: Jednooká, jednoruká a já
- Irena Dousková: Toho dne potřetí
- Libuše Koubská: Ještě jednou, prosím!
- Olga Walló: Velká láska

Halina Pawlowská Halina Pawlowská
*21.03.1955

marta-b
  19. 6. 2013, 22:54
Všechny povídky na téma Ženy mi v téhle knížce sedly, jenom ty od Viewegha a Šabacha mi přišly trochu přitažené za vlasy. Ale celá knížka mě bavila, proto dávám 5/5. Tuhle edici mám moc ráda.
Falbala
  4. 5. 2012, 19:48
Na cyklus těchto knížek jsem slyšela velkou chválu. Když jsem si chtěla přečíst něco současného a zábavného, ani na chvíli jsem nezaváhala... a knížku bohužel odložila už po třetí povídce. Celé mi to připadalo strašně krkolomné, křečovité, nereálné, nezajímavé a krajně podïvné. Nezaujalo a já se rozhodla, že s touto knihou nebudu ztrácet svůj čas.
maddean
  15. 1. 2012, 9:36
Nejvíc se mi asi líbila povídka Petra Šabach - Království za story. U té jsem se vážně moc pobavila a zasmála.
felisr
  26. 3. 2014, 21:32
Některé dobré a některé zas poněkud mimo mísu, asi někdo vytáhl "šuplíkové poklady". Pokud chci opravdu dobrou povídku, sáhnu raději po Roaldu Dahlovi.