Útěk z pekla Opus Dei

Útěk z pekla Opus Dei Originální název: Dans l’enfer de l’Opus De

Víkend - 2009

Víkend (2009)

Kniha, kterou se chystáte otevřít, je skutečným příběhem. Velmi mladá a zamilovaná se i s manželem dostala do kontaktu s organizací Opus Dei, nic zlého netušíc Opus Dei řídilo její manželství i mateřství, vybíralo jí přátele, formovalo rodinu, nahlíželo do šatníku, ovlivňovalo výchovu jejích dětí. Vše s vlídnou tváří, ale neúprosně. Pěst v hedvábné rukavičce Nechce se věřit, že trvalo dlouhá léta, než mladá žena procitla a našla sílu své neviditelné okovy zlomit.

zdroj:knihy.abz.cz (Založil/a: Renííí)

Ducii
  28. 6. 2013, 14:00
Hlavní problém celé knihy je, že je značně neuspořádaná. Je to, jak sama autorka přiznává, takový proud jejích myšlenek a vzpomínek. Navíc se úplně nedá vžít do autorčina "příběhu" - jednak postrádá linii a jednak nelze úplně pochopit, proč zůstávala v OD takovou dobu, když nemusela. Z tohoto ohledu je trochu zavádějící i název, knihy "Útěk z pekla Opus Dei" - jeden by čekal nějaké drama, vlastně ale je to jen změť nesouvislých vzpomínek na třináct let v Opus Dei. Žádný dramatický odchod a peklo zvolené vlastně dobrovolně lze těžko označit za peklo.
woolf
  24. 4. 2012, 11:31
Asi na mě budou lidé, kteří si oblíbili tuto knihu naštvaní. Mě osobně tanto příběh dá se říci zaujal. Ale možná ne tím, čím by si autorka představovala. Nebo možná jsem se nedokázal vžít do jejího myšlení. Chvílema mě doslova nervovalo uvažování a neschopnost člověka okamžitě odejít z takové sekty.
Příběh jsem dočetl a už bych nečetl. Zda doporučit? Nevím ...
Berte to pouze jako můj náhled na příběh. Lidé jsou různí...
Cinik
  25. 7. 2015, 12:02
Autorka si určitě prožila minimálně dvě pekla. Jednak s manželem a jednak sama se sebou. Opus Dei bych do toho netahal.
hrosula
  8. 11. 2012, 18:12
Jedna z nejhorších knih, co sem kdy četla. Hrozná nuda, musím se pochválit, že sem se přes to vůbec dostala až na konec.