Na druhé straně barikády aneb Vážná i lehkovážná zpověď začínajícího učitele

Na druhé straně barikády aneb Vážná i lehkovážná zpověď začínajícího učitele
Originální název: Na druhé straně barikády aneb Vážná i lehkovážná zpověď začínajícího učitele

Akcent - 2009
ISBN: 978-80-7268-681-0

Akcent (2009) 978-80-7268-681-0 181

Životopisné zápisky uznávaného pražského profesora, které psal v jeho začátcích na Základní škole.

"Když jsem roku 1995 napsal tuhle knížku, byl jsem učitelem sotva čtvrtý rok a považoval se stále za začátečníka. Uplynula dlouhá doba, za kterou jsem oprotí svému původnímu předvědčení zaměnil základní školu za střední. Celá česká společnot udělala za tu dobu velký krok kupředu. A naše školství? Zhruba každých pět let si znovu čtu, co jsem tenkrát napsal, abych se přesvědčil, že obsah těchto kapitol je stále aktuální. Říkáte bohužel?" Milan Brožek z Prošku. (Založil/a: Yanny)

Milan Brožek Milan Brožek
*??:??.1970

Lassinka
  1. 7. 2012, 22:27
tato kniha se mi moc líbí. Doporučuji ji všem, co se chystají na kantořinu, aby si ji přečetli. To, co pan autor píše je i dnes. Skvěle popsal, jak to na základní škole vypadá a věřte mi je to tak.