Kolébka

Poprvé vydáno celosvětově: 1988

Baronet - 1996
ISBN: 80-85890-54-2

Baronet (1996) 80-85890-54-2 414

Arthur C. Clarke nositel titulu Velmistra science fiction a několikanásobný laureát cen Hugo a Nebula vytvořil již klasická díla 2001: Vesmírná odysea, Setkání s Rámou či Zpěv vzdálené Země. Společně s uznávaným kosmickým odborníkem z NASA Gentry Leem nyní vnášejí vzrušující, tajuplnou vizi do galaktického dobrodružství, které dosahuje od oceánu hvězd až k mořskému dnu na Zemi. Protože právě tam čeká na své probuzení cosi mocného. Něco vražedného, co by mohlo znamenat vyhubení celého lidstva... (Založil/a: Tanmut)

HELLBOY-DB
  23. 8. 2012, 17:32
Tato spolupráce autorů se celkem podařila, kniha má dobrý nápad, který je zpracován tak, že během celého rozsahu nenudí. Neustále se něco děje, ať je to pátrání po tajemství na dně moře, přes přípravu loupeže až k finálnímu zjištění nečekané pravdy. Musím ale dodat, že k dokonalosti něco málo chybí, nezanechalo to ve mě totiž takový dojem, jako pro mě asi nejlepší spolupráce těchto autorů a to je třetí díl série Ráma. Když to totiž porovnám s touto knihou je to jen ===80%.
nečik
  18. 10. 2011, 5:54
Celkem zajímavé téma. Knížka se dobře čte a má to spád. Vůbec, filmové zpracování by nemuselo být špatné.
Paity
  3. 9. 2013, 17:39
"Tématu" vyhubení lidstva nějakou nemocí, cizí entitou, ale většinou nějakou katastrofou se ve svých knihách věnoval Arthur C. Clarke poměrně často. Kolébka však v tomto ohledu nepatří mezi ty nejzdařilejší. Především pro zbytečný počet stran, který příběh nechává rozbíhat do přílišné šířky.
Nevena
  28. 2. 2011, 20:11
Na téhle knížce je dost vidět, že námět je Clarke a zpracování Lee. Nápad s "kolébkou" mně utkvěl v paměti a líbil se mi, děj kolem (vylepšený o erotické napětí mezi hlavními protagonisty) už takové terno nebyl.