Alanova válka III

Alanova válka III Originální název: La Guerre d'Alan III

Meander - 2010
ISBN: 978-80-86283-85-2

Meander (2010) 978-80-86283-85-2 122

Závěrečný díl biografického komiksu, který podle vzpomínek amerického veterána Alana Copea zachytil uznávaný francouzský tvůrce Emmanuel Guibert, se nese v duchu zklidnění. Dramatické napětí války, jež pohánělo první dva díly, přechází ve třetím dílu v napětí a boje vnitřní. Po skončení druhé světové války Alan zůstává v Evropě a s novými povinnostmi poznává nové končiny a nové lidi. Demobilizace ho sice přivede krátce zpět do USA, ale jen proto, aby si uvědomil, že s tamním povrchním způsobem života nechce mít nic společného. Z dlouhé osobní krize a bolestného hledání nové životní cesty, které provází intenzivní pátrání po zmizelých přátelích, se pomalu rodí Alanova nová, duchovnější a vědomější osobnost. (Založil/a: flabo)

antoniana
  23. 12. 2014, 9:14
V posledním díle sledujeme konec války a pak další Alanův osud. Co mě mrzelo bylo to, že Alan nemluvil o své vlastní rodině - první žena, druhá žena, děti. Nic z toho tam vlastně není pořádně zachyceno, což považuji za chybu. Úplně poslední kapitolka mě uchvátila barevnými ilustracemi. Jako u jedničky váháme mezi 2-3 hvězdičkami.