Co svět světem stojí

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Odeon - 2011
ISBN: 978-80-207-1351-3

Odeon (2011) 978-80-207-1351-3 390

V románu se ledacos točí okolo mrakodrapů Světového obchodního střediska. Nepíše se ovšem rok 2001 a věže nepadají k zemi, je rok 1974 a jednoho rána se ve výšce čtyřset metrů mezi oběma budovami objeví lano a na něm Philippe Petit stráví dlouhých pětačtyřicet minut, než ho policie zatkne. Tento husarský kousek sledují i postavy románu a ten den se jim všem změní život. (Založil/a: slide)

Colum McCann Colum McCann
*28.02.1965

badatel
  6. 4. 2016, 20:44
Upadla jsem do té knížky a vstala z ní po dočtení velice obohacená. Prostitutky Jazzlyn a Tillie mi připomněly film Pevnost Apačů v Bronxu z r. 1981, jen ty postavy a atmosféra jisté části knihy. Jasně že film je o něčem jiném (i když...). Provazochodci Petitovi napařil soudce moc fajn trest. A Corriganův svět a jeho příběh, to mě dostalo, vážně moc. Uf!
Janka_Mlokmlok
  8. 1. 2012, 16:34
Úžasný příběh plný (ne)čekaných zvratů a (ne)překvapivých setkání, který se čte jedním dechem a ještě dlouho zůstává v paměti...