cs sk

Baronet - 1997
ISBN: 80-7214-009-4

Baronet (1997) 80-7214-009-4 464
Knižní klub (1997) 80-7176-495-7 464

Román Desátý stupeň zachycuje nepříliš vzdálenou budoucnost, kdy Zemi hrozí zničující zemětřesení o síle deseti stupňů Richterovy stupnice, jaké lidstvo dosud nepoznalo. Seismolog Crane marně bije na poplach, neboť svět rozdělený politickými, náboženskými a rasovými spory o jeho varování nestojí. (Založil/a: Tanmut)

vladislaus
  2. 1. 2013, 16:53
Toto téma je velice zajímavé, a tak jsem se na knihu velice těšil. Byly tam skvělé pasáže, ale příběh lásky dvou mužů k jedné ženě ( již tolikrát zpracovaný ) mi tam připadal dost násilně naroubován.
Tanmut
  2. 1. 2010, 3:43
Obtížněji stravitelný, o to však lepší od jiných pozdních Clarkeových románů. Vědeckofantastickou zápletku v mé paměti zatlačil do pozadí politický a náboženský podtext, který konci románu zcela jasně dominuje. Vize budoucnosti na Blízkém východě je nepříjemně pravděpodobná.
jaryj07
  28. 1. 2015, 10:26
Knížka mě zaujala. Bylo vidět, že to je dílo dvou autorů. V první části je kniha opravdu velmi čtivé sci-fi, v druhém dějství už se více příběh prolíná do citových vazeb hrdinů, což nemění nic na skutečnosti, že je to pouze ku prospěchu. Myslím, že kniha obsahuje i mnoho nepříjemných, jak katastrofických, tak i společenských vizí. Vůbec neuděláte chybu, když si knihu přečtete.
HELLBOY-DB
  3. 1. 2015, 17:10
Katastrofický žánr, který se tu představuje jako první a knihu poměrně solidně nakopne, není tahounem příběhu po celou dobu. Kniha totiž díky dobře vybudovanému prostředí, které je hodně ovlivněno novým náboženstvím, dokáže nabídnout i v těch nekatastrofických pasážích jak zajímavé, tak i hodně napínavé počtení. ===100%
zlobivá.karolínka
  23. 10. 2013, 18:45
Působivá, úžasná a fascinující kniha plná napětí, překvapení a pocitů. Když jsem knihu četla, jako bych ten příběh prožívala na vlastní kůži. :) Doslova na mě dýchala ta boží a napjatá atmosféra. Ještě bych dodala, že autorovy se moc povedl začátek. :)
sweps
  8. 3. 2010, 17:47
Nemám slov. Podle mě by si tato kniha určitě zasloužila mnohem větší obdiv, slávu a viditelnost než má nyní. Pro mě osobně tato kniha patří mezi tu nejužší špičku. Doporučuji všem.