Desátý stupeň

Hodnocení:       91 %   (hodnoceno: 30x)

Hodnotit tuto knihu můžete po přihlášení
Nemáte zde účet? - Rychlá registrace
Desátý stupeň Autor: ,
Originální název: Richter 10

Román / Sci-fi / Náboženství

Poprvé vydáno celosvětově: 1996

Baronet - 1997

ISBN: 80-7214-009-4

Koupit knihu Koupit knihu
V oblíbených V oblíbených: 10x    V přečtených V přečtených: 43x  V knihovně V knihovně: 13x      K přečtení K přečtění: 17x Právě čte Právě čte: 1x

Román Desátý stupeň zachycuje nepříliš vzdálenou budoucnost, kdy Zemi hrozí zničující zemětřesení o síle deseti stupňů Richterovy stupnice, jaké lidstvo dosud nepoznalo. Seismolog Crane marně bije na poplach, neboť svět rozdělený politickými, náboženskými a rasovými spory o jeho varování nestojí.
(Vložil uživatel: Tanmut)
Komentáře (4)

Komentáře ke knize Desátý stupeň:

Řadit:   Od nejnovějších  |  Dle kvality
vladislaus
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
UŽIVATEL vladislaus - 2. 1. 2013, 16:53
Toto téma je velice zajímavé, a tak jsem se na knihu velice těšil. Byly tam skvělé pasáže, ale příběh lásky dvou mužů k jedné ženě ( již tolikrát zpracovaný ) mi tam připadal dost násilně naroubován.
Tanmut
UŽIVATEL Tanmut - 2. 1. 2010, 3:43
Obtížněji stravitelný, o to však lepší od jiných pozdních Clarkeových románů. Vědeckofantastickou zápletku v mé paměti zatlačil do pozadí politický a náboženský podtext, který konci románu zcela jasně dominuje. Vize budoucnosti na Blízkém východě je nepříjemně pravděpodobná.
zlobivá.karolínka
UŽIVATEL zlobivá.karolínka - 23. 10. 2013, 18:45
Působivá, úžasná a fascinující kniha plná napětí, překvapení a pocitů. Když jsem knihu četla, jako bych ten příběh prožívala na vlastní kůži. :) Doslova na mě dýchala ta boží a napjatá atmosféra. Ještě bych dodala, že autorovy se moc povedl začátek. :)
sweps
UŽIVATEL sweps - 8. 3. 2010, 17:47
Nemám slov. Podle mě by si tato kniha určitě zasloužila mnohem větší obdiv, slávu a viditelnost než má nyní. Pro mě osobně tato kniha patří mezi tu nejužší špičku. Doporučuji všem.