Příběhy vašeho života

Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Plus - 2011
ISBN: 978-80-259-0017-8

Plus (2011) 978-80-259-0017-8 267

Už jste si někdy z vrcholku Babylonské věže razili cestu vzhůru nebeskou klenbou, tvrdou jako žula? Už jste někdy zastavovali krvácení člověka poraněného při útoku anděla? Už jste někdy vedli jednání s radiálně symetrickými mimozemšťany, kteří se dorozumívají nejedním, ale hned dvěma velmi zvláštními jazyky? Že ne? Ted Chain, jeden z nejlepších povídkářů, vám na tyto otázky odpoví ve své nové knize!
---
Co když stavitelé Babylonské věže vskutku dosáhli nebe - a narazili na klenbu tvrdou jako žula?
Co když správná kombinace písmen opravdu dokáže vdechnout život hlíně?
Co když se mýlili Galileo, Kepler a Newton - a ten správný výklad světa nám podali renesanční alchymisté a tvůrci kabaly?
Co když je veškerá naše matematika založena na elementární chybě a 1 a 1 nejsou 2?
Co se stane, až nás navštíví mimozemšťané, kteří si pamatují budoucnost?

Ted Chiang je velmi zvláštní autor. Tvoří nesmírně pomalu, nanejvýš jednu povídku za rok - ale téměř pokaždé je to skutečná událost, přesahující a bourající běžné žánrové hranice fantastiky. Za své práce získal nejvyšší žánrová ocenění, od Huga přes Nebulu po Locus, o řadě dalších nemluvě. Sbírka Příběhy vašeho života obsahuje jeho osm prvních publikovaných povídek. (Založil/a: slide)

Ted Chiang Ted Chiang
*1967

Balu
  18. 9. 2015, 11:51
Pěkné povídky se zajímavými nápady. Není to špatné, ale bohužel to ani není tak světoborné, jak se anotace tváří.