Kdo jiný než ty

Kdo jiný než ty Originální název: It had to be you
Poprvé vydáno celosvětově: 2007

BB art - 2011
ISBN: 978-80-7381-862-3

BB art (2011) 978-80-7381-862-3 376

Prequel slavné série o tom, jaké to je být bohatý a krásný teenager v New York City.
Než si Blair podmanila Constance Billard, než Serena zmizela na internátní školu, než Nate vstoupil mezi ně… Vítejte v New York City v Upper East Side, kde já a moji kamarádi obýváme ohromné byty na Páté Avenue a docházíme do těch nejlepších soukromých škol, jaké na Manhattanu stojí. Jsme chytří, zdědili jsme dokonale krásné tváře, oblékáme šaty vašich snů a víme, jak dobře rozjet večírek. Nemůžeme za to – už jsme se takoví narodili.

Náš příběh začíná trojicí nerozlučných, okouzlujících, patnáctiletých přátel: Serena van der Woodsen, Blair Waldorfová a Nate Archibald. Blair je do Nata a jeho zářivě zelených očí zamilovaná snad od jejich prvního setkání v jeslích. Je proto trochu škoda, že si Nate tajně přeje, aby se na něj těma oddanýma očima dívala spíš Blaiřina nádherná nejlepší kamarádka Serena. Jako by to nestačilo, Serena před oběma přáteli skrývá jedno velké tajemství. Hmmm, zdá se mi, že si tihle tři nejlepší kamarádi nejsou zas tak blízcí, jak si vždycky mysleli... Jak to všechno vím? Protože já vím všechno – a naštěstí pro vás, neumím udržet tajemství. A tak se pohodlně usaďte, ať můžu rozplést tenhle zamotaný příběh a prozradit vám, jak to všechno začalo. (Založil/a: Cris)

Lucy Sisk
  4. 8. 2014, 18:36
Všichni víme, že seriál super drbna je založený na knižní sérii, co ale nevíme je, že je zcela jiná! Netušila jsem, co čeho se to ženu, když jsem se rozhodla pro koupi prvního dílu Kdo jiný než ty. Serena má staršího bratra, Blair není rozmazlený jedináček, a Nate miluje obě dívky a nemůže si vybrat mezi Serenou a Blair. A tím to teprve začíná. Vanessa studuje na Constance Billard, kde se seznámí se Serenou a Blair. Chuck je kamarád Dana Humpreyho a Jennyinou hlavní starostí jsou prsa. Jejich ptec není frontmanem skupiny Lincoln Hawk, nýbrž anarchistický spisovatelem, který nemá žádný vkus na oblékání!

Pokud máte rádi gossip girl jako já, nečtěte to! Myslím, že příběh se odvíjí v podstatě podobně jako v knize - Serena a Blair mají rádi Nata, ale koho si on zvolí? -, ale jinak se seriál od knižní předlohy odklání. Je to dobře nebo ne?
Lalaine
  13. 9. 2011, 9:47
Ano, i knihy se od seriálové řady "Super drbna" - ale raději anglicky Gossip girl liší, ovšem zásadní vztahy a události zůstávají stejné. V této knize se dozvíme, jak to bylo s Blair, Natem a Serenou před tím, než odjela na internát - což, pokud sledujete seriál, se nedozvíte tak do hloubky právě jako v téhle knize! A i když má asi 380 stran, dokázala jsem to zhltnout za 3 dny.
misisek
  2. 4. 2011, 9:08
Možná i nejlepší kniha z celé série. Geniální závěr! Nebo začátek? :D Moc se mi líbilo, že autorka si skutečně užívala poslední okamžiky svého psaní GG, a přitom napojovala na všechny souvislosti v prvním díle, což se v díle č. 0 dá očekávat, že bude. Úžas!