Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Psáno na tanku

27%
1 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Psáno na tanku

Nejnovější vydání:
Naše vojsko - 2010
ISBN: 978-80-206-1135-2
Počet stránek: 264
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Naše vojsko (2010) 978-80-206-1135-2 264

Podkladem „Zápisků“ hrdiny Sovětského svazu G. I. Peněžka je jeho frontový deník. První část Psáno na tanku obsahuje jen malý úsek války – pouhých deset dní od 22. června do 3. července roku 1941. Jádrem knihy je vzpomínka na boje u Dubna. (Založil/a: Antonín)

(více)  
G. I. Peněžko G. I. Peněžko

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Pjotr
0%
  3. 2. 2012, 11:33
Zdravím, tak na tuhle "knihu" si dejte pozor. Jedná se pravděpodobně o reedici nakladatelství Naše vojsko z roku 1953!!! Tomu odpovídá již zmiňovaný archaický sloh a typicky "soudružský" projev. O autenticitě "frontových zápisků" lze silně pochybovat, když "vzpomínky" soudruha autora musely projít několika stupněmi úprav a cenzur a oficiální "historii" tehdejšího sovětského režimu. Je to velká škoda, že jsem nechal napálit a utratil tolik peněz, protože na skutečně pravdivé zážitky účastníků prvních dnů sovětsko-německé války jsem doposud nenarazil.
Šlágr
60% 60% 60% 60% 60%
  15. 8. 2011, 21:50
Celkem čtivě napsaná kniha popisující prvních cca 10 dní sovětsko x německé války v roce 1941 z pohledu sovětského tankového důstojníka. Něco ve stylu Tanky útočí, nebo Krvavá cesta od Stalingradu. Co mě občas zarazilo je archaicky vyhlížející sloh - připomnělo mi to seriál Čtyři v tanku a pes. Všichni sovětští vojáci zde mluví spisovně, žádná sprostá slova, všichni se neustále smějí, jsou plní elánu, nadšení, milují svou vlast a Stalina. Originál knihy evidentně vyšel ještě v éře SSSR a poplatnost době je na ni znát. Nicméně milovníkům žánru můžu jen doporučit. Psáno na tanku určitě neurazí.
Co ještě zaráží jsou občasné do očí bijící překlepy v překladu a tu a tam se objeví věta, která vůbec nedává smysl. Za to ovšem nemůže autor, ale odbytá práce editora.