Klášterní madrigal

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Moba - 2011
ISBN: 978-80-243-4307-5

Moba (2011) 978-80-243-4307-5 237

Kdesi pod horami u hranic Českého království se nachází Klášter s panstvím, Bohem i generální kapitulou v Selbru opuštěným. Spravují ho líní řeholníci a obývají hříšní poddaní. Čas tu plyne klidně a bez ambicí, když do skriptoria Kláštera dorazí královská listina, podle níž se jedna z vesnic povyšuje na město. Nastane ovšem problém - která vesnice by to vlastně měla být? (Založil/a: slide)

Vlastimil Vondruška Vlastimil Vondruška
*09.05.1955

melilotka
  5. 11. 2014, 22:10
Ač je Vlastimil Vondruška jedním z mých nejoblíbenějších autorů, tohle pro mě bylo zatím jeho nejslabší dílo. Čeho je moc, toho je někdy příliš, a to i vtipu. Trošku bych ho ubrala a mohlo to být lepší. Ale podle toho, jak knihu hodnotí ostatní, si nejsem jistá, jestli chyba není spíš ve mně :-)
Hazakiros
  2. 11. 2013, 2:08
Neuvěřitelně vtipně napsaná knížka, která mě opravdu pobavila. Historická imaginace jednoho z našich nejlepších současných spisovatelů. Přečteno během dne a vůbec bych se nezlobil, kdyby to bylo delší.
AgnesB
  29. 8. 2013, 22:22
To jsem se nasmála :-) velice poučné - základy byrokracie už v té době :-) :-) :-) :-) knihu jsem přečetla za dva dny...
Bella
  18. 7. 2014, 8:47
Tak u téhle knížky jsem se pořád smála. Myslím, že Polykarpa Bíglová je zatím nejoriginálnější název postavy, jaký jsem kdy četla. Úplně ji vidím, jak číhá u mlází :-)
knihomolik1
  9. 6. 2016, 14:01
Opravdu povedená satira! Po této knize jsem sáhla víceméně v rychlosti v knihovně, když jsem neměla čas na pečlivější výběr. Mnoho jsem od ní nečekala. Ale po přečtení musím říci, že jsem se u ní opravdu bavila. Což dokládá i fakt, že jsem knihu přečetla během dvou dnů.