Vláda stínů

Vláda stínů Originální název: Reign of Shadows

Wales - 2006
ISBN: 80-86939-13-8

Wales (2006) 80-86939-13-8 323

Vláda stínů je první knihou cyklu Rubínový trůn, v němž Deborah Chesterová představuje mocnou říši ovládanou prastarým císařem Kostilamem, který uzavřel smlouvu s temnými silami výměnou za dlouhověkost. Dohoda se má už zanedlouho naplnit, takže budoucnost země vypadá dost nejistě.
Mladý Kaelan E‘non by se rád stal válečníkem a vstoupil do císařských legií. To by ale nesměl být synem jednoho z nejlepších léčitelů. Kaelana však léčení nezajímá a škola je pro něj vězením. Podobně se cítí i Elandra Albain, šikanovaná nevlastní sestrou i tyranskou chůvou. Zanedlouho se však má osud obou mladých lidí drasticky změnit...
Chesterová předkládá čtenářům román rozčleněný do dvou příběhových linií. V první z nich sleduje proměnu naivního mladíka Kaelana v ostříleného bojovníka. Tato část je dost akční a děj se zde posunuje rychle dopředu. Druhá linie se zaměřuje na Elandru. I její osud se mění, ačkoli zprvu ne tak dramaticky jako Kaelanův. Zato v něm nechybí slušná porce intrik a zákeřností, která má udržet dívku v mezích poslušnosti. Kombinace obou dějových linek vyznívá docela zajímavě a jejich kontrast dodává knize punc originality. Velký důraz klade autorka na prokreslení jednotlivých postav a uvěřitelnost jejich jednání a chování, což se jí poměrně úspěšně daří.
Vláda stínů je velmi příjemným čtením, zároveň však i ochutnávkou, která má navnadit na další díly cyklu. Teprve v nich se začne příběh opravdu rozvíjet.
ZDROJ: http://www.daemon.cz/recenze/detail/566/vlada-stinu (Založil/a: Honzissis)

Deborah Chester Deborah Chester
*??.??.1957

Honzissis
  26. 3. 2011, 13:53
Jelikož jsem velkým fanouškem fantasy žánru tak mě kniha velice potěšila. Kniha je velice nápaditá a čte se jedním dechem. Patří mezi mé oblíbené. Doporučuji!