Originální název: Stenhuggaren

Motto - 2015
ISBN: 978-80-267-0292-4

Motto (2015) 978-80-267-0292-4 416
Motto (2010) 978-80-7246-537-8 407

Román od švédské královny detektivek, napínavý od první do poslední stránky. Podle literárních kritik jednoznačně nejvyzrálejší román momentálně velmi oblíbené evropské autorky Camilly Läckberg. Děj románu se opět odehrává v malebném městečku Fjällbacka, v němž spisovatelka Erica Falcková a detektiv Patrik Hedström pátrají po pedofilovi, který utopil malou dívenku, a poté hodil její tělo do moře. (Založil/a: elyon)

maurarita
  26. 12. 2015, 19:54
Zajímavá detektivka napínava až do úplného konce, poutavý děj kde se prolínají dvě časové osy a nechybí i tajemství
Vera_28
  7. 4. 2015, 16:06
Souhlasím s Brigancia. Jinak kniha se mi líbila, jen škoda, že má otevřený konec! Člověk aby hned běžel pro další díl!
minkar
  29. 6. 2015, 13:48
Moje prvni setkani s Camillou Lackberg, ale rozhodne ne posledni. Ze zacatku se mi zdalo, ze v knize je vice postav nez je nutne, nicmene v prubehu cteni jsem se zorientovala.
Vrah mi byl jasny relativne brzy, nicmene to knihu nepripravilo o napeti az do konce.
Brigancia
  14. 1. 2015, 19:31
Obsahuje spoiler spoiler Detektivky Camilly Läckberg čtu popořadě, a musím říct, že třetí kniha v pořadí mě dost zklamala. Asi jsem se moc namlsala knihou druhou. Nicméně stále mohu říct, že její knihy patří k nejčtivějším detektivkám - těžko se odkládají, a tato nebyla výjimkou i přes hodně těžko uvěřitelný děj. Takže když shrnu - styl na 100%, děj tak na 60%. Tak nějak mi přišlo, že by tam autorka ráda nacpala maximum sociální tématiky, co to šlo - a podařilo se jí to. Ovšem že by se v takovém malém počtu postav vyskytlo tolik ožehavých problémů je prostě nereálné. Pořádně mi to došlo, až když jsem někomu tu knihu vyprávěla, co všechno se tam vlastně vyskytlo (pedofilie, sebevražda, vražda dětí (3), vražda dospělých (4), těžké ADHD, Aspergerův syndrom, týrání dítěte, vběhnutí pod auto, prudké sousedské neshody, krutý otčím, poporodní deprese, krádež dítěte (po kterém se nikdo nesháněl), vydědění, zjištění otce, že má 15letého syna, osobní bankrot, chronická nevěra, falešné svědectví a bůhví co ještě).