Dějiny

Dějiny
Originální název: Ab Urbe condita libri

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) - 1979

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1979)
Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1976)
Ottovo nakladatelství (1911)

Livius pracoval na svých Dějinách přes 40 let a napsal 142 knih, kde vylíčil římské dějiny od založení Říma do roku 9 n. l. Z celého počtu se však dochovala necelá čtvrtina, 35 knih.
Nakladatelství Svoboda vydalo celé dochované Liviovy Dějiny v sedmi knihách (dílech) Antické knihovny. (Založil/a: Thingol)

Titus Livius Titus Livius
*59 př. n. l. - †17 n. l.

LadislavLang
  1. 10. 2012, 21:47
Nikdy jsem nedočetl všechny svazky, ale to mi nebrání čas od času se o to nepokusit :)

Je velmi těžké udržet pozornost, když vám "hrdinové", zejména v prvních dílech, umírají každých pár desítek stránek (často ve vysokém věku), ale s tím se tak nějak u podobného díla musí počítat :) Nicméně i přes to jsou Liviovy "Dějiny Města" plné fantastických příběhů, tím poutavějších, že jsou založeny na opravdových historických faktech - a to, že si mistr občas malinko zapřeháněl tomu neubírá ani to nejmenší a běžný smrtelník to může s klidným svědomím přenechat historikům.