Čtvrtá říše

Čtvrtá říše Originální název: Čtvrtá říše

Autobus - 2002
ISBN: 80-903146-0-0

Autobus (2002) 80-903146-0-0 476

Většina děje se odehrává v současnosti, v paralelním světě, kam tajně na konci druhé světové války uprchl Hitler.
Hlavním hrdinou je obyčejný Čech, který je unesen do této reality. Jak postupně poznává další svět a zjištuje dobyvačné plány nových Němců, rozhodne se, že je musí zastavit. Na pomoc mu přicházejí původní, utlačovaní obyvatelé jiné reality, inteligentní chobotnice.

vladislaus
  7. 5. 2013, 15:32
Kniha měla skončit po dobití Nového Berlína a zabití Hitlerovy rodiny. Pak už kniha ztratila počáteční půvab a stala se naivnější a stupidnější než ze startu.
zdennanek
  23. 5. 2012, 21:03
Velice napínavé čtení. I když z knihy čiší jistá naivita, ale přesto udržela mou pozornost od začátku až do konce. Jako velice pěkné oddychové čtení doporučuji, zrovna tak jako další autorovy knihy ....
Václav Semerád
  2. 6. 2016, 14:34
Jak neuvěřitelné vám přijde přemluvit Američany vyslat vojsko do země, oplývající hitlernaftou? To snad nedá tolik práce! A že pak odkopnou toho, kdo je tam přivedl? Taky normální.
Destil
  27. 12. 2010, 19:04
Zajímavý nápad. Je to napínavé, knihu jsem přečetl skoro v kuse. Jenom mi přišlo trochu neuvěřitelné, že by hlavní hrdina tohle všechno zvládnul, především sám vyjednávat s mocnostmi obou světů.