Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

SE7DM

88%
4 15
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

SE7DM
 Všechny obaly
SE7DM
 Všechny obaly
Originální název: SE7EN

Nejnovější vydání:
Comics Centrum - 2009
ISBN: 978-80-86839-36-3
Počet stránek: 216
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Comics Centrum (2009) 978-80-86839-36-3 216

„Můj život byl Knihou toužení. Nyní se tato kniha uzavírá. Jmenuji se John Doe.
A tohle je něco jako zpověď."
Obžerství, lakota, lenost, smilstvo, pýcha, závist a hněv. Sedm smrtelných hříchů, které se v roce 1995 rozhodl ve filmu Sedm potrestat člověk známý jako John Doe. Film byl prvním velkým úspěchem režiséra Davida Finchera a dodnes je citován a napodobován.
Jedenáct let po premiéře filmu vznikl neobvyklý projekt inspirovaný filmem Sedm. Sedm tvůrčích týmů vytvořilo sedm příběhů na motivy jednotlivých hříchů. Projekt Se7dm koordinovali výtvarník David Seidman a scenárista Mike Kalvoda, kteří do každého příběhu vytvořili několik stránek z deníků Johna Doea. Tím vznikla mozaika příběhů dokreslujících svět filmu Sedm, která dokáže čtenáře skutečně dostat do hlavy sériového vraha Johna Doea. Může tak sledovat jeho život, vzpomínky a činy.
Kniha Se7dm není comicsovým zpracováním známého filmu, ale rozvedením jeho motivů.
V sedmi částech nazvaných podle jednotlivých hříchů se střídají různé výtvarné styly, vybrané vždy s ohledem na charakter konkrétního příběhu. Předmluvu ke knize napsal Ahmet Zappa, syn Franka Zappy. (Založil/a: malc8k)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Ramirez85
80% 80% 80% 80% 80%
  14. 11. 2015, 22:25
No rozhodně ne komiks pro každého a už vůbec ne pro čtenáře Spider-Manů nebo Supermanů, Se7en je fakt někde úplně jinde, aneb jak optikou komiksu nahlédnout do mysli jednoho šílence, sériového vraha. Ovšem komiks v sobě skrývá mnohem víc (na komiks až "nečekaně" hlubokomyslné myšlenky), třeba i nakrásně kritizuje západoevropskou politiku hnanou mamonem hrabání majetku a peněz konzumní společnosti. Pusťte si k tomu jako podkres nějakou desku od Nine Inch Nails a depka je zaručena ;-) Za pozornost pak určitě stojí i originální způsob grafiky a animace. (Btw se slavným filmem od Finchera to zas tolik společného nemá, resp. komiks se zaměřuje především na psychopatického Johna Doea).