Modrý měsíc

Epocha - 2011
ISBN: 978-80-7425-101-6

Epocha (2011) 978-80-7425-101-6 416

Osmý díl série Anita Blakeová, lovkyně upírů

Na bývalého snoubence se dá jen těžko zapomenout. Když Anitě Blakeové ve tři ráno zazvonil telefon, chvíli si myslela, že je to on. Nebyl. Byl to jeho bratr a nepřinášel dobré zprávy. Jak se zdálo, bývalá láska Anitina života se nechala zavřít do vězení za pokus o znásilnění. Od doby, kdy se Anita Blakeová živí jako expert na nadpřirozené jevy, je schopna uvěřit téměř čemukoli. Ale Richard, i když je netvorem, by nikdy neublížil ženě. A tak se Anita ocitá v divočině Tennessee, protože ho chce zachránit. Má jen několik dní na to, aby zjistila, kdo a proč to na něj navlékl. Brzy nastane úplněk, a pokud bude Anitina vlkodlačí láska tou dobou ještě za mřížemi, bude čelit něčemu mnohem horšímu, než je obvinění z pokusu o znásilnění. (Založil/a: Esther Darnett)

LeaLea
  10. 4. 2012, 8:26
Laurell se stále zlepšuje. Člověk má pocit, že víc energie se už do jejích knih nemůže vejít, a ona se zase překonala. Ačkoliv je pravda, že už to začíná jít víc než "koho zastřelím?", spíš do roviny "kdo mě chce do postele?". Mně to prostě vadí. Chci zpátky sarkastickou, nelítostnou Anitu a její tučňáky zasviněné zbytky zombie z prvních dílů.
Nnelly
  4. 5. 2012, 21:32
Knihy s podobnou tématikou na tolik dílů mívají dva základní problémy: za prvé - spadají do stereotypu, což se tady neděje zdaleka tak okatě a příběh je stále velice zajímavý a díky Anitině ich-formě více než čtivý
za druhé - autorky cpou do knih více erotiky, asi aby zaplnily hluchá místa, nebo kdoví, čímž třeba právě serie Anita Blake ztrácí na své originalitě a pádnosti, nemůžu si pomoct, ale ještě víc popisování toho, co všechno mají hlavní aktéřina sobě, jaké v tom mají svaly a jestli je hrdinak coura, když bude spát s jedním, se dvěma nebo raději s nikým už asi jen tak nezvládnu
jak jsem byla, přdedevším v Cirkusu prokletých, ze série nadšená, tak teď už pro mě zapadla do průměru, což je škoda

pravablondska: myslím, že to není objektivní hodnocení a nechápu tu logku, sáhnout po osmém dílu série, která na sebe navazuje... a pokud jsi přečetla sedm předchozích, nemohla bys to po dvaceti stránkách odložit
Trina1
  11. 5. 2014, 16:10
Vypadá to, že budu jedna z mála, které se tato série přestává líbit. Jednak se v tom už začínám ztrácet a za druhé se mi to zdá už dost ujetý. První díly byly super, ale bohužel teď už to pomalu jde od deseti k pěti :(.
pravablondska
  16. 1. 2012, 12:32
Původní nadšení, které umocnil ještě skvělý obal...vystřidalo velké zklamání....po 20 stránkach jsme knihu znechuceně odložila...bohužel pro mě naprostý propadák...