Nepřirozená smrt

Nakladatelství Lidové noviny - 2000
ISBN: 80-7106-447-5

Nakladatelství Lidové noviny (2000) 80-7106-447-5 240
Československý spisovatel (1970)

V povídce Nepřirozená smrt se nekonvenční detektiv-amatér lord Petr Wimsey pouští do série podivných a prakticky nedokazatelných úmrtí, pravděpodobně motivovaných úpravou zákona o dědictví z roku 1926 v Anglii. (Založil/a: togaf)

Děčínský
  26. 5. 2016, 7:04
Tato detektivka je autorčina čtvrtá přeložená do češtiny (mám první vydání z r. 1970- 100000 ks, Kčs 16,-). Autorčiny "nástroje" pro řešení zločinů: lord Petr W. jeho sluha Bunter, přítel Parker (inspektor Scotland Yardu) a zde ještě slečna Climpsonová. Kniha je dělena nejen na kapitoly ale i na části (3). Čtenář sleduje zajímavým způsobem líčení myšlenkových pochodů "mozku" pro objasnění jednání a odhalení primitivního vraha. Je to poutavé líčení, které není bez typického anglického humoru, jak objasnit neobvyklý způsob vraždy, bez rekvizit pozdějších detektivních autorů (střelby jako ve válce, krve jako na jatkách apod.). Přečetl jsem si dále: Vražda žádá metodu, Nepříjemnost v klubu Bellona, Podivné námluvy lorda Petra, Dobrodružný život mil. st. tisků, vražda potřebuje reklamu a Devět hran.