Láska, román

Láska, román Originální název: L' Amour, roman

Odeon - 2004
ISBN: 80-207-1155-4

Odeon (2004) 80-207-1155-4 153

Ve svém novém románu se autorka zamýšlí nad samotným pojmem i nad obsahem slova láska a neúnavně pátrá po její definici. Skládá mozaiku postřehů a prožitků, aby našla co nejpřesvědčivější obraz lásky. Opírá se přitom o literární texty, klasické i současné, hledá v milostné poezii všech žánrů a úrovní, a především se ohlíží po osudech několika generací manželských a mileneckých párů. Živým pramenem poznání a inspirace jsou pro ni příběhy z „rodinného alba“, počínaje životem svérázné prababičky narozené před více než 100 lety. Láska má přitom neomezené množství podob – může být šílená, nenaplněná, ryze fyzická, žárlivá, sobecká.... Láska je román: každý z nás píše ten svůj. Čtenář této knihy bude mít často příležitost i nutkání zamyslet se nad tím, jak by vyzníval ten "jeho" román... (Založil/a: togaf)

Camille Laurens Camille Laurens
*06.11.1957

Pend
  23. 3. 2014, 8:16
V podstatě pokračování předcházejícího díla, nese se v podobném duchu a stylu psaní, takže se skáče z tématu na téma, filosofické pasaže se střídají s erotickými.