Jak jsem se mýlil v politice

Jak jsem se mýlil v politice

Ottovo nakladatelství - 2005
ISBN: 80-7360-260-1

Ottovo nakladatelství (2005) 80-7360-260-1 341

Miloš Zeman ve své knize vzpomíná na svůj život od dětství až po penzi, kterou tráví v Novém Veselí na Žďársku. Hlavní část vzpomínek je věnována jeho politické kariéře. V rámci přílohy jsou v knize zařazeny také jeho politické projevy. (Založil/a: Japko)

schumick
  25. 10. 2013, 14:18
Knihu jsem přečetl s jistým časovým odstupem od publikace, kdy se z důchodce Miloše stal opět politik.
Z knihy mám 2 hlavní pocity, které se týkají spíše autora, jež knihy vlastní:
1. pan Zeman je velmi inteligentní a tuto vlastnost umí využít i v jistém manipulativním režimu
2. pan Zeman je arogance sama, která vše udělala nejlépe jak mohla a co nemohla udělat nejlépe za ostatní, těm alespoň poradila. Dojem názvu "Jak jsem se mýlil v politice" je takový, že by měl obsahovat ještě podtitul "ale nikdo z vás by to nesvedl lépe než já"
Ke knize samotné - z mého pohledu je to celkem zajímavý a pravdivý popis politických porevolučních dějin České republiky. S mnohými věcmi lze vcelku souhlasit, ale je zde taková podivná pachuť toho, že se mnou kdosi hraje hru na hrdinu a blbce (úvahu kdo je kdo nechám na uvážení každého z vás).
hafityhaf
  28. 2. 2013, 14:51
Pokud odhlédneme od toho, že někteří ho rádi nemají a někteří zase ano, tak je nutné přiznat (alespoň co se mě týče), že kniha je velmi čtivá. Možná je to trochu narcista, ale evidentně velmi inteligentní. Zaujala mě zmínka a nedokončeném prognostickém modelu vývoje naší republiky a také, že se o svém hlavním oponentovi, Václavu Klausovi, vyjadřuje pochvalně. A tak to má být - oba, ačkoliv z opačných stran politického spektra, jsou nejvýznamnějšími politiky od r. 1989.