Román pro ženy

Petrov - 2005
ISBN: 80-7227-222-5

Petrov (2005) 80-7227-222-5 272
Petrov (2001) 80-7227-099-0 265

Hlavní hrdinkou je dvaadvacetiletá Laura, redaktorka populárního dámského týdeníku Vyrovnaná žena, která se sympatickou upřímností bilancuje svůj dosavadní milostný život. Samozřejmě nechybí obvyklý vieweghovský humor, nejrůznější groteskní situace - a dokonce nechybí ani happy end !

Ducii
  29. 6. 2014, 13:28
Kniha se v několika věcech liší od filmu. Především, co se vzhledu postav týče, ale i mnohé události jsou ve filmu nakombinované, vynechané a tak dále. Upřímně musím říci, že film se mi asi líbí víc. Možná i proto, že Viewegh je člověk s dost svéráznými názory na ženy (ostatně Renč - režisér filmu - ale asi taky).
Po celou dobu čtení knihy jsem nějak nepochopila to věkové rozložení. Oliverovi je 39. Chodil kdysi s Lauřinou mámou a Lauře je 22 či tak nějak. Prostě to nevychází... Mělo by mu být aspoň 45 aby to dávalo smysl.
VerenaLord
  29. 1. 2013, 22:50
Kniha je velmi čtivá s klasickým podpisem Viewegha, je vtipná s lehkou nadsázkou a kombinuje prvky tragédie s komedií :)
LeaLea
  8. 3. 2012, 12:58
Jsem trochu na vážkách. Na jednu stranu obdivuju, čeho všeho si dokáže autor všimnout a zlepší tak živost vyprávění. Na druhou stranu... je prostě znát, že je to život ženy napsaný očima muže. Ve srovnání s filmem docela podobné.
Shax
  28. 10. 2011, 23:51
Povinná četba k maturitě. Před přečtením jsem viděla film a dobře mi tak v pozitivním slova smyslu. Kniha je naprosto stejná jako film.
LadysR2
  13. 3. 2014, 8:16
Taková blbůstka, ale dobře se to čte. Nic extra jsem nečekal a nakonec mě to celkem bavilo. Ale uznávám, že se bez toho dá obejít
MargarethMatthews
  29. 3. 2012, 16:47
Kniha, po které sáhnu vždy, když mi není do zpěvu a muži mi přerůstají přes hlavu. Je pravda, že je psaná mužským autorem a proto některé momenty nejsou úplně "ženské", ale musím říct, že tato kniha patří k nejlepším od tohoto autora... alespoň v mých očích. Jednoznačně má nejoblíbenější kniha.
Lucie.Terezie
  20. 1. 2012, 10:14
Tato kniha mě nijak nepřekvapila vzhledem k tomu, že vím, že pan Viewegh není dobrý spisovatel. Jeho představa o ženách mi opravdu vyrazila dech. Asi nás moc neznáte, pane Vieweghu. Postarám se, aby se mi od vás již nedostalo do rukou nic.
Alaglesia
  26. 8. 2014, 8:25
Knihu jsem četla až poté, co jsem viděla film a byla jsem mile překvapena, jak věrně se film zachoval ke knize. Je to jeden z mála příůadů, kdy se mi líbil kniha i film, úplně stejně. Určitě se ke knížce vrátím. Je nenáročná a hlavně končí happyendem. :-)
Halalí
  25. 6. 2010, 23:39
Film Filipa Renče kritika strhala, mě nepřišel tak stašný, docela se mi vlastně i líbil. Po traileru na Román pro muže, který je, neznámo proč, sestřihán z ženského i mužského románu, se mi filmový román pro ženy líbí ještě víc... (předpoklad, že mužská verze bude otřesná se už skoro naplnil...). Co se románu týče, tak z mužského pohledu je překvapivě snesitelný a místý i vtipný... prostě fajn, i když všicni víme, že Viewegh není český Irving, že ano.
karkulin1982
  13. 12. 2013, 19:50
Kniha moc podařená, film naprosto božský a jeden z mých nejoblíbenějších. Spoustu hlášek z knížky používám dodnes. Mami, Jano, Pažoute!:-D
MiriamBlahova
  9. 3. 2016, 10:04
Oddechové počtení. Nijak valný příběh, nijak bravurní sloh, nijak nevyčnívající... ale připouštím, že jsem se pobavila a zasmála. Kniha je celkem ve své jednoduchosti přitažlivá.
katheriin
  28. 2. 2014, 21:18
Hodně nezajímavě napsáno, není to dobré ani jako oddechová knížka a autor zase tak dobře ženy nezná, i když se hodně snažil. Nebo zná jenom nějaké hlupačky? Netuším.
To si opravdu myslí, že celoživotním úkolem ženy v dnešní době je shánět chlapa svých snů. Nejlépe bohatého a s dobrými způsoby? Achjo.
Přijde mi naprosto smutné, že pak na tohle vznikl i film.
Luciiies
  16. 7. 2012, 11:11
kniha se mi dostala k rukám na dovolené a spíše jsem se chtěla jen podívat( něco jako ukaž co to máš za knihu:))..ale najednou jsem začla číst a musela jsem ji dočíst:) vtipná, čtivá..film mě pak už nebavil
Sweed
  18. 3. 2011, 12:38
Knížku hodnotím pozitivně - vtipné, čtivé, vztahy rozebírající - klasický Viewegh. Ale opět mi rozum zůstává stát nad filmovým zpracováním. Skoro tak špatné jako Účastníci zájezdu a to je co říct...
Nikk
  14. 3. 2012, 17:10
Kniha se skvěle četla, akorát konec byl poněkud.. chybělo mi tam vysvětlení, proč se Laura vrátila zpět k Oliverovi?
Kikuš
  19. 10. 2011, 18:37
I když jsem podle filmu věděla vše, co v knize bude a co se stane, ale neodradilo mě to a jsem za to ráda. Vtipné , romantické s dobrým koncem...