Kriminálník

Argo - 2010
ISBN: 978-80-257-0263-5

Argo (2010) 978-80-257-0263-5 213
Mustang (1995) 80-85831-84-8 193

Kriminálník je ideální knihou pro čtenáře, kteří s Kurtem Vonnegutem ještě nemají žádnou zkušenost, ale chtějí s ním začít. Tento román totiž neodkazuje k jiným autorovým dílům, jako řada z těch ostatních, ale soustředí se přísně na vyprávění hlavního hrdiny Waltera Starbucka, který byl po letech propuštěn z vězení a hodlá radikálně změnit svůj život. Jeho vyprávění přeskakuje v čase z minula do budoucna a stává se originální, vtipnou a satirickou kritikou amerického kapitalismu. (Založil/a: Tanmut)

vladislaus
  15. 1. 2012, 14:15
Narozdíl od popisu knihy v jejím profilu si nemyslím, že tato kniha je ideální knihou pro čtenáře, kteří Vonneguta neznají. Tato kniha se výrazně liší od jeho jiných děl a byla pro mne nesmírně nudná. Problémy, které popisuje, se týkají především USA a nemají takový celosvětový smysl. Také je zde málo humoru, který je pro autora typický a pro který ho obdivuji.
Tanmut
  14. 3. 2011, 8:57
V úvodu Vonnegut píše o dopisu čtenáře, který prý objevil a poukázal na základní poselství všech jeho románů. Já jsem jedno úžasné nalezl v tomto, ale než mi došlo, že bych si ho měl zapsat, tak jsem ho zapomněl. So it goes.
antoniana
  20. 12. 2014, 8:39
Souhlasím s Vladislausem, kniha není vhodná pro čtenáře, kteří chtějí začít číst Vonneguta. Kriminálník byl pro mně velkým zklamáním a bylo pro mě dost velkým utrpením ho dočíst. Jak to popsat, v knize se daly najít prvky, které jsou pro autora typické - apatický (ne)hrdina, znovuobjevení lidí z minulosti, (ne)uvěřitelné náhody ve stylu svět je malý ... Přesto všechno jakoby to nepsal Vonnegut, nebyl tam humor, nadhled, zkrátka Vonnegut bez formy.