Originální název: The Space Merchants

Laser-books - 2005
ISBN: 80-7193-192-6

Laser-books (2005) 80-7193-192-6 224
Odeon (1987) 01-006-87 180
SNKLHU-Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění (1963) 01-134-63 180

Spojené státy za sto let. Přelidněný svět ovládají gigantické reklamní společnosti. Zabití v rámci průmyslové msty se považuje za běžný přestupek, ale zabití bez výstrahy - to je obchodní urážka. Rozpoutává se bezohledná bitva o největší kšeft lidské historie - o právo kolonizovat Venuši. V nejprudším ohni se ocitá šéftextař projektu Venuše Mitchell Courtenay, proti němuž se staví nejenom konkurenční reklamní společnost a podzemní hnutí konzoušů, ale i jeho vlastní žena Kathy. Život Courtenayem smýká z USA na jižní pól, na plantáže koncernu Chlorella v Kostarice i na osídlený Měsíc a uchystává mu překvapení za překvapením - s největším šokem, jak se sluší a patří, nakonec (Založil/a: Tanmut)

HELLBOY-DB
  29. 7. 2012, 21:51
Úvodní část děje mě nějak ne a ne chytnout. Příběh točící se kolem reklamní agentury, i když v budoucnosti, nebyl pro mě nijak zajímavý. Vše se začalo vyvíjet o poznání lépe v prostřední části, kde kniha podle mě dosáhla vrcholu. Kdyby si tuto kvalitu udržela do konce, to se ale nestalo, tak je to za plný počet, takto jen ===80%
RedDuck
  28. 11. 2013, 16:25
Nemůžu si pomoct ale toto ceněné scifi mě nijak nenadchlo. Příliš mnoho témat, žádné zacílení a směr. Jednotlivé části a nápady super, jako celek průměr.
wubenator
  12. 9. 2011, 12:22
Jako kdybych četl Philipa K. Dicka, jenže k mému nejoblíbenějšímu autorovi tohoto "měkkého" sci-fi thrillerového žánru tomu ještě malinko cosi chybělo...