Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Náš tragický vesmír

73%
4 11
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Náš tragický vesmír Originální název: Our Tragic Universe

Nejnovější vydání:
Host - 2011
ISBN: 978-80-7294-406-4
Počet stránek: 376
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 18x v přečtených
v knihovně 9x v knihovně
k přečtení 9x k přečtení
právě čte 3x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Host (2011) 978-80-7294-406-4 376

Meg Carpentierová je na dně. Už léta se marně pokouší dopsat román. Její věčně nespokojený partner k domácí pohodě také příliš nepřispívá. Když Meg dostane nabídku napsat recenzi na pseudovědeckou knihu slibující věčný život, okamžitě souhlasí.

Meg se probírá teoriemi kosmologie, fyziky, tarotu, studuje kóany, novodobé teorie všeho, Nietzscheho, Baudrillarda a vzory na pletení, razí si cestu „naším tragickým vesmírem“. Ptá se na vše možné. Existují nadpřirozené bytosti? Kouzla? A jak spolu souvisí impulzivní nápad zatlačit auto do řeky, loď v láhvi, tajemné zvíře volně běhající po planinách a kontroverzní autor knihy Věda věčného života?

Náš tragický vesmír je inteligentní a poutavá kniha překypující nápady, jak je pro prózy Scarlett Thomasové typické. Vypráví o tom, jak se tvoří a ničí přátelství, jak můžeme přepsat svou budoucnost a jak nám příběhy mohou zachránit život. (Založil/a: Ilmatar)

(více)  

Štítky

více  
Scarlett Thomas Scarlett Thomas
*??.??.1972

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

23.44
80% 80% 80% 80% 80%
  26. 12. 2011, 14:59
Meg jako spisovatelka a učitelka teorie psaní touží po autentičnosti děl, ale v této knize mi autentické nepřipadá nic. Všichni zúčastnění se vyjadřují tak inteligentně, citují světové autory, vědecké teorie, řeší nesmrtelnost, světová náboženství... Dějová linka je nevýrazná a zabalená do spousty slov. Typově se objevují podobné osoby jako v Konci pana Y, ale jinak je tato kniha jeho kulhajícím bratříčkem.
misssicccka
  3. 5. 2011, 15:47
Po PopCo mi to přijde hodně slabé. Chvíli to hodně dřelo a nebavilo mě to, určitě to nevtáhne do děje jako PopCo, ale asi to bude rozdílným tématem. Téma druhého světa mě asi začne zajímat, až se ho dotknu :).
Ef.Ghayn
60% 60% 60% 60% 60%
  22. 6. 2011, 16:51
U románů Thomassové je nutné počítat s určitými limity čtenáře:)) Jsem rád, že Meg se od předchozích hrdinek liší... Rozhodně to není holka bez osobní historie a vášní... Jen je trochu svázaná... Svým vlastním očekáváním?? Šablonou příběhu, do kterého se narodila? Rozhodně pořád úplně netuším, co je ta obrovská příšera zač? Naprosto se mi to nespojilo:)