Pád

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

BETA Dobrovský - 2011
ISBN: 978-80-7306-463-1

BETA Dobrovský (2011) 978-80-7306-463-1 325

Druhá kniha trilogie Zhoubný kmen.

Vampýří virus zaplavil New York, šíří se a brzy se objeví po celé zeměkouli. Válka mezi vampýry Starého a Nového světa zuří naplno a lidé jsou zaskočeni svou hrůzu nahánějící nově nabytou pozicí v potravním řetězci. Efraim Goodweather z Centra pro kontrolu nemocí se spolu s profesorem Setrakianem a deratizátorem Vasilijem Fetem snaží krvežíznivé bestie zastavit. Navíc se městem plíží bývalá Efraimova manželka Kelly, z níž se také stal noční tvor dychtící po krvi, a hledá příležitost získat zpět svého milovaného syna Zacka. (Založil/a: Johny van M.)

Guillermo del Toro Guillermo del Toro
*09.10.1964

Chuck Hogan Chuck Hogan

Richie
  1. 2. 2013, 1:10
Druhý díl byl slabší než první. Autoři si zpočátku dávali velkou práci, aby popsali, jak nákaza probíhá. Popsali jednotlivé fáze přeměny v upíra, téměř vědecky vše vysvětlovali. Postupně ale sklouzávali už jen k dobrodružné řežbě mezi lidmi a proměněnými upíry a děj příběhu začal postrádat napínavou promyšlenost a rafinovanost.
Začínalo mě unavovat neustálé probírání vztahů mezi hlavním hrdinou a jeho synem či manželkou. Vytáčela mě občasná stupidita příběhu - např. po ulicích již běhají stovky upírů, ale oficiální místa (policie, vláda, armáda ...) stále dělají, že nic nevidí, nebo chlácholí obyvatele nesmyslnými prohlášeními. Podle této knihy jsou v USA nejspíše tupci, kteří si nevidí na špičku nosu.
Z dobrého začátku spadnul příběh do průměru a já jen doufal, že závěr trilogie bude zase lepší.
Ciba
  26. 11. 2014, 11:34
Hutné a značně depresivní pokračování vampýrské triologie z hlavy mexického pohádkáře Del Tora a jeho psavého přítele Hogana. Celá kniha se odehrává v širším měřítku než komornější jednička a přichází s řadou nových odhalení a zvratů. Příběh těmito momenty získává na intenzitě a rozšiřuje se o další rozměr nad rámec pouhé krvavé bitky mezi Mistrovými vysávači a partou statečných třímajících stříbro. Vrchol však přichází až ve vyrovnaném závěru, který překvapí a navnadí na poslední díl. Rozhodující bitva totiž teprve začíná!
ROB33
  25. 5. 2015, 17:55
Druhý díl byl opravdu slabší než ten první. Celá trilogie byla připravená na zfilmování kasovního trháku do kin. Kniha sice není propadák, ale obávám se, že po přečtení poslední dílu mé hodnocení bude ještě více kritické.
RenataHopsinka
  9. 1. 2015, 9:31
Druhý díl je daleko lepší než ten první. Od první stránky se pořád něco děje, a proto začátek nenudí jako u jedničky.
Adam Walder
  29. 4. 2012, 10:59
Druhý díl je totální nářez. Ničivá síla, jejíž zárodky sahají do hlubokého středověku, a v důsledku prastarých dohod udržovaná v rovnováze, plně udeří na moderní lidstvo na začátku 21. století. Propracovaný epický děj se valí dál a události z jedničky se posouvají do hlubší roviny. Atmosféra hroutící se lidské civilizace, byť na první pohled ještě fungující a zoufale lapající po dechu je všudypřítomná. Scény jsou neskutečně děsivé a atmosférické...hlavní hrdinové dělají co mohou a přesto se jim situace nevyhnutelně vymyká z rukou. Autoři nechají čtenáře hlouběji proniknout do pozadí příběhu a velkolepým koncem z něj udělají roztřesený uzlíček nervů, blekotající a třesoucí se jako proutek ve vichřici na poslední díl. Úplně upřímně, kniha má tak rafinovaný a orginálně konstruovaný příběh, že nemám sebemenší představu jak to všechno skončí. Ale chci být u toho..