Hořké zrání Adriana Molea

Originální název: The Growing Pains of Adrian Mole

Mladá fronta - 2003
ISBN: 80-204-1001-5

Mladá fronta (2003) 80-204-1001-5 184

Pokračování i u nás populárního Tajného deníku Adriana Molea. Adrinaovi je patnáct a s věkem jako by problémů přibývalo. Uprostřed čekání na přírůstek do rodiny přichází nová krize ve vztahu mezi rodiči, závěrečné zkoušky se kvapem blíží a citová nejistota a obavy z nedostatku sexuálních zkušeností jen prohlubují hrdinovy trable. Ani na poli básnické tvorby nemá Adrian úspěch, nikdo z nakladatelů, které neúnavně bombarduje svými úžasnými básněmi, nedokáže ocenit jeho nevšední talent. Čtenáři se i tentokrát mohou těšit na vtipné postřehy ze života anglického teenagera, obyčejné středostavovské rodiny a samozřejmě i celé britské společnosti počátku osmdesátých let, politikou počínaje a kulturou konče. (Založil/a: Andynka)

domingo
  8. 3. 2010, 21:45
Musím přiznat, že touto knihou jsem byl velice příjemně překvapen. Čekal jsem rádoby vtipné blábolení plné puberťáckých nesmyslů a dostal inteligentní a vtipnou knihu, kterou jsem si, intelektuálské odsudky stranou, užil od začátku do konce. (4/5)
Topka
  14. 11. 2014, 21:30
Knížka se ke mě dostala ve chvíli, kdy jsem zaháněla nudu na jednom ze seminářů. Čekala jsem všelicos ale dostala se ke mě inteligentně humorná knížka. Párkrát jsem se s Adrianem ztotožnila a pěkně pobavila. Oddechové čtení.
skranak
  21. 7. 2014, 20:01
Druhý díl Adriana Molea mi připadal o hodně lepší než první díl. Připadal mi vtipnější. Takže si přečtu další díly.