Dr. Krvemsta aneb Jak se nám vedlo po bombě

Dr. Krvemsta aneb Jak se nám vedlo po bombě Originální název: Dr.Bloodmoney, or How We Gott Allong After the Bomb

Argo - 2009
ISBN: 978-80-257-0197-3

Argo (2009) 978-80-257-0197-3 258

Postkatastrofický román odehrávající se v okolí kalifornského Berkeley a popisující osud jedné z komunit, které sepo atomovém výbuchu snaží přežít na troskách civilizace mezi hordami zmutovaných zvířat. Jediným pojítkem mezi izolovanými komunitami je astronaut Dangerfield uvězněný na orbitu, jenž přeživším lidem přeposílá vzkazy, pouští hudbu a čte romány. Přes katastrofické ladění jde o jeden z nejutopičtějších a nejoptimističtějších Dickových románů,ve kterém autor vyjadřuje svou víru v dobro a lidskost. (Založil/a: Tanmut)

jirkam
  16. 8. 2012, 21:30
Krásný popis přežívání jednoho člověka v post-apokalyptickém světě. Nedá se toho moc napsat bez toho, aby se vyzradil děj, ale tahle kniha prostě stojí za přečtení. Je to ztělesnění všeho, co od SF očekávám.
mumin
  5. 7. 2015, 0:02
Málo "katastrofické" postapo, ve kterém autor prokazuje, že je zručným a zkušeným spisovatelem. Dick pobaví několika bizarními nápady a postavami, ale děj příliš nezaujme, závěr nepřekvapí a stěžejní myšlenka (víra ve schopnost lidstva přežít navzdory protivenství) neoslní originalitou. Příjemné, lehké čtivo na pobavení, ale nic víc. 3,5/5