Jména z českých dějin, která byste měli znát lI.

Jména z českých dějin, která byste měli znát lI. Originální název: Jména z českých dějin, která byste měli znát lI.

BETA Dobrovský - 2007
ISBN: 978-80-7306-343-6

BETA Dobrovský (2007) 978-80-7306-343-6 336

Další necelá stovka portrétů historických osobností, které se vedle vládců a panovníků (jejichž přehled jsme již dříve shrnuli v publikaci Vládci českých zemí) významně zapsaly do českých dějin. Druhý díl Jmen ... z připravované řady tentokrát zahrnuje úsek dějin od doby husitské po období předbělohorské, tedy od poč. 15. století do r. 1620. Opět se v něm setkáte s královnami, velmoži, vojevůdci, učenci, kazateli a náboženskými reformátory, staviteli a dalšími postavami, které zanechaly v českých dějinách svůj nesmazatelný otisk. Vedle nich je však širší prostor věnován i některým sice ne tak významným mužům a ženám, ale jejichž barvité a mnohdy pohnuté osudy vhodně ilustrují tuto epochu. Podobně jako u 1. dílu kniha obsahuje množství autentických výroků, citovaných ze starých kronik a archivních dokumentů, které vdechují těmto historickým postavám život a přibližují je po lidské stránce dnešnímu čtenáři. (Založil/a: skjaninka)